Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-04-29 | Edukacja, Ludzie

Wybrano dziekana WNGiG UAM

Dr hab. Leszek Kasprzak, prof. UAM został wybrany na stanowisko dziekana Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kadencję 2016-20. Wydział ten od niedawna prowadzi kształcenie na kierunku geodezja i kartografia.


Ilustracja: Wybrano dziekana WNGiG UAM <br />
fot. M. Męczyński
fot. M. Męczyński

Leszek Kasprzak urodził się w 1955 r. w Lesznie. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lesznie. W 1974 r. rozpoczął studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, które ukończył w 1978 r. uzyskując tytuł magistra z dziedziny geografii fizycznej (temat pracy: „Próba facjalnego rozdzielenia glin morenowych serii glacjalnej w Starym Kurowie”, promotor: prof. Stefan Kozarski).

W 1987 r. uzyskał stopień naukowy doktora na podstawie pracy pt. „Dyferencjacja mechanizmów formowania stref marginalnych faz leszczyńskiej i poznańskiej ostatniego zlodowacenia na Nizinie Wielkopolskiej” (promotor pracy: prof. Stefan Kozarski), a w 2004 r. przedstawił rozprawę habilitacyjną pt. „Model sedymentacji lądolodu vistuliańskiego na Nizinie Wielkopolskiej” i uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Od 2005 r. pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego UAM.

Opublikował ponad 150 prac naukowych obejmujących artykuły, monografie, recenzje. Prowadzi badania geomorfologiczne na terenie Wielkopolski oraz Spitsbergenu. Obecnie koncentruje się na modelowaniu parametrów fizycznych ostatniego lądolodu oraz zmarzliny w czasie ostatniego zlodowacenia. Prowadzi zajęcia z geomorfologii, turystyki i rekreacji oraz w ramach programu AMU-Pie.

Dr hab. Leszek Kasprzak prowadzi rozległą działalność organizacyjną w ramach Wydziału i Uczelni. Był opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Geografów, Sekcja Geomorfologiczna (1982-85), członkiem Senatu (1980-1981), Zastępcą Dyrektora Instytutu Peleogeografii i Geoekologii (2002-08), dyrektorem Instytutu Geoekologii i Geoinformacji (2008-2012). Od 2012 r. dziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Kontrkandydatem dr. hab. Leszka Kasprzaka na stanowisko dziekana na kadencję 2016-20 był dr hab. Paweł Churski, zastępca dyrektora Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

Funkcje prodziekanów w kadencji 2016-20 sprawować będą:
dr Anna Tobolska (adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej);
dr hab. Andrzej Macias (profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Ekologii Krajobrazu);
dr hab. Jacek Michniewicz (profesor nadzwyczajny w Zakładzie Geologii Dynamicznej i Regionalnej).

Źródło: WNGiG UAM, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
średnia temperatura na Marsie wynosi -63 stopnie Celsjusza?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Olbrycht Strumieński (? - ok. 1609 r.)
XVI-wieczny autor dzieła technicznego opisującego niwelator wodny. Ukończył on szkołę parafialną w Mysłowicach (nie zdobył wyższego wykształcenia), następnie był rządcą w majątku Firlejów w Babicach pod Krakowem. Pod mecenatem Mikołaja Firleja...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1684
W Holandii założono pierwsze znane w Europie repery (punkty o znanej wysokości). W rzeczywistości były to wskaźniki określające poziom letniej wody w Amsterdamie, którymi burmistrz Johannes Hudde oznaczył wybrane kamienie na ośmiu miejskich śluzach...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2