wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-11| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

POLSA prezentuje logo

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) zaprezentowała w tym tygodniu swój logotyp. Projekt zbiera przeważnie krytyczne recenzje.


POLSA prezentuje logo

Nowe logo Agencji to niebieski trójkąt z biało-czerwonym kółkiem w środku i niebieskim obok. Jak wyjaśnia POLSA, autorem projektu jest prof. Mieczysław Wasilewski – uznany grafik i plakacista, laureat wielu nagród, m.in. Złotego Medalu i Srebrnego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. Jego wybór poprzedzony był konsultacjami w środowisku artystów plastyków i twórców grafiki użytkowej oraz analizą portfolio różnych twórców w obszarze identyfikacji wizualnej. Za swoje opracowanie prof. Wasilewski otrzymał od Agencji 15 tys. zł.

Przypomnijmy, że wcześniej POLSA próbowała wybrać logo w drodze otwartego konkursu. Choć w jego trakcie zgłoszono około 400 prac, to żadna nie spotkała się z uznaniem jury i konkursu nie rozstrzygnięto.

Jak można wnioskować z reakcji internautów, nowe logo POLSA budzi przede wszystkim krytyczne opinie. Zwracają oni uwagę głównie na niezrozumiałą symbolikę, niezwiązaną z działalnością Agencji, a także na banalną formę grafiki. Logo doczekało się również kilku prześmiewczych przeróbek.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to się nazywa budowaniem marki. Czyli czymś na czym znają się wtajemniczeni. Reszta za to płaci. Żeby w narodzie była świadomość co my chcemy dla Was zrobić. Więc się nie pytaj tylko płać.
 1 
odpowiedz zgłoś
moda na logo, dlaczego każda Państwowa instytucja musi mieć logo? jakaś nowomoda? już nie wystarczy orzełek?
 1 
odpowiedz zgłoś
logo, Mogło być znacznie gorzej, dobrze że coś wybrali, przynajmniej ten temat jest z głowy.
 3 
odpowiedz zgłoś
Ten Ten gradient już przeszedł do historii nazywają go gradientem Wasilewskiego.
 4 
odpowiedz zgłoś
A ten Profesor to ... ... kolega Prezesa Polski?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Współczuję studentom profesora.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Czego oczekujecie za 15 tysi.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Ło Matko! Jak tyle pary i czasu marnuje się na samo logo, to nic dziwnego, że na podbój kosmosu już nie starczy
 5 
odpowiedz zgłoś
Kicz straszny .
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Tyle warte tytuły profesorskie.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
lepsze chyba nawet od polskiej sprężyny :-)))))
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Porażka do kwadratu Mieli do wyboru 400 prac, a finalnie zakupili taką kaszankę... Król jest nagi - kto mógł się postawić profesorowi, w końcu wiedza, doświadczenie.. to musi być dobre! To pokazuje, że tego typu prace powinny opierać się na konkursie, w którym jury będzie społeczność. Cała ta farsa pokazuje nam wyraźnie - tytuł naukowy i portfolio wcale nie oznacza lepszych rezultatów! Serio...jako obywatelowi PL jest mi zwyczajnie wstyd, że za takimi tytułami, konsultacjami, poważną instytucją stoi tak fatalny i amatorsko wyglądający wybór. Tego typu sytuacje możemy obserwować w różnych dziedzinach w PLK - za wielkimi słowami i tytułami kryją się buble i dzieła, których powstydziłby się student, a co dopiero profesjonaliści, którzy biorą grubą kasę za swoją pracę.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Dno... nic dodać, nic ująć.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
@F niestety zgadzam się z komentarzem F
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
do F @F Mistzrowski komentarz :-D
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Trochę z innej beczki - korupcja na WAT! Profesor Figurski aresztowany przez CBA! No ładnie się tam bawią na wacie... http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19751 049,prorektor-wojskowej-akademii-technicznej-zatrz ymany-przez-cba.html Geoforum nic nie pisze?
 4 
odpowiedz zgłoś
złoty medal, Pan profesor zdobyła złoty medal na na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w 1976r. Być może w tamtych latach takie grafiki zachwycały!
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
długa lista zasług Zastanawiające jest, że przy opisie tej nędzy należy wspomnieć jak bardzo utytułowany jest autor oraz ile to konsultacji na temat niebieskiego trójkąta przeprowadził i z kim. Jakby to miało podnieść wartość samego "dzieła"
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Logo adekwatne do sytuacji.Trojkat symbolizuje to na czym opiera się świat czyli seks, władze i pieniądze a czarna dziura w środku wypełniona polska flaga to obraz naszego kosmicznego deficytu. Przekrzywienie flagi świadczy o tym że kraj chyli się ku upadkowi. Oddalone kółko z tyłu to ziemią od której oderwali się panie i panowie z POLSY. A nie łatwiej było wziąć logo Polsatu i obciąć t z tyłu ?
 13 
odpowiedz zgłoś
ehh wśród propozycji było dużo bardzo fajnych log(ów). Przemyślanych i zrozumiałych. A to jest jakiś dinozaur
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
nieźle zaczęli... kosmos! należy współczuć. Szkoda, że właśnie wydaliśmy 15 tysięcy złotych na taki walor estetyczny. Nie znam się, ale chyba słaby walor artystyczny.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
logo Krótko i na temat; fatalne!
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
22 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS