wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2016-03-11| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

POLSA prezentuje logo

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) zaprezentowała w tym tygodniu swój logotyp. Projekt zbiera przeważnie krytyczne recenzje.


POLSA prezentuje logo

Nowe logo Agencji to niebieski trójkąt z biało-czerwonym kółkiem w środku i niebieskim obok. Jak wyjaśnia POLSA, autorem projektu jest prof. Mieczysław Wasilewski – uznany grafik i plakacista, laureat wielu nagród, m.in. Złotego Medalu i Srebrnego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. Jego wybór poprzedzony był konsultacjami w środowisku artystów plastyków i twórców grafiki użytkowej oraz analizą portfolio różnych twórców w obszarze identyfikacji wizualnej. Za swoje opracowanie prof. Wasilewski otrzymał od Agencji 15 tys. zł.

Przypomnijmy, że wcześniej POLSA próbowała wybrać logo w drodze otwartego konkursu. Choć w jego trakcie zgłoszono około 400 prac, to żadna nie spotkała się z uznaniem jury i konkursu nie rozstrzygnięto.

Jak można wnioskować z reakcji internautów, nowe logo POLSA budzi przede wszystkim krytyczne opinie. Zwracają oni uwagę głównie na niezrozumiałą symbolikę, niezwiązaną z działalnością Agencji, a także na banalną formę grafiki. Logo doczekało się również kilku prześmiewczych przeróbek.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to się nazywa budowaniem marki. Czyli czymś na czym znają się wtajemniczeni. Reszta za to płaci. Żeby w narodzie była świadomość co my chcemy dla Was zrobić. Więc się nie pytaj tylko płać.

moda na logo, dlaczego każda Państwowa instytucja musi mieć logo? jakaś nowomoda? już nie wystarczy orzełek?

logo, Mogło być znacznie gorzej, dobrze że coś wybrali, przynajmniej ten temat jest z głowy.

Ten Ten gradient już przeszedł do historii nazywają go gradientem Wasilewskiego.

A ten Profesor to ... ... kolega Prezesa Polski?

Współczuję studentom profesora.

Czego oczekujecie za 15 tysi.

Ło Matko! Jak tyle pary i czasu marnuje się na samo logo, to nic dziwnego, że na podbój kosmosu już nie starczy

Kicz straszny .

Tyle warte tytuły profesorskie.

lepsze chyba nawet od polskiej sprężyny :-)))))

Porażka do kwadratu Mieli do wyboru 400 prac, a finalnie zakupili taką kaszankę... Król jest nagi - kto mógł się postawić profesorowi, w końcu wiedza, doświadczenie.. to musi być dobre! To pokazuje, że tego typu prace powinny opierać się na konkursie, w którym jury będzie społeczność. Cała ta farsa pokazuje nam wyraźnie - tytuł naukowy i portfolio wcale nie oznacza lepszych rezultatów! Serio...jako obywatelowi PL jest mi zwyczajnie wstyd, że za takimi tytułami, konsultacjami, poważną instytucją stoi tak fatalny i amatorsko wyglądający wybór. Tego typu sytuacje możemy obserwować w różnych dziedzinach w PLK - za wielkimi słowami i tytułami kryją się buble i dzieła, których powstydziłby się student, a co dopiero profesjonaliści, którzy biorą grubą kasę za swoją pracę.

Dno... nic dodać, nic ująć.

@F niestety zgadzam się z komentarzem F

do F @F Mistzrowski komentarz :-D

Trochę z innej beczki - korupcja na WAT! Profesor Figurski aresztowany przez CBA! No ładnie się tam bawią na wacie... http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19751 049,prorektor-wojskowej-akademii-technicznej-zatrz ymany-przez-cba.html Geoforum nic nie pisze?

złoty medal, Pan profesor zdobyła złoty medal na na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w 1976r. Być może w tamtych latach takie grafiki zachwycały!

długa lista zasług Zastanawiające jest, że przy opisie tej nędzy należy wspomnieć jak bardzo utytułowany jest autor oraz ile to konsultacji na temat niebieskiego trójkąta przeprowadził i z kim. Jakby to miało podnieść wartość samego "dzieła"

Logo adekwatne do sytuacji.Trojkat symbolizuje to na czym opiera się świat czyli seks, władze i pieniądze a czarna dziura w środku wypełniona polska flaga to obraz naszego kosmicznego deficytu. Przekrzywienie flagi świadczy o tym że kraj chyli się ku upadkowi. Oddalone kółko z tyłu to ziemią od której oderwali się panie i panowie z POLSY. A nie łatwiej było wziąć logo Polsatu i obciąć t z tyłu ?

ehh wśród propozycji było dużo bardzo fajnych log(ów). Przemyślanych i zrozumiałych. A to jest jakiś dinozaur

nieźle zaczęli... kosmos! należy współczuć. Szkoda, że właśnie wydaliśmy 15 tysięcy złotych na taki walor estetyczny. Nie znam się, ale chyba słaby walor artystyczny.

logo Krótko i na temat; fatalne!

22 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt