wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

WebShare Cloud, czyli chmura punktów w zasięgu ręki

„To pierwsze oprogramowanie działające w chmurze, które umożliwia płynne przeglądanie danych ze skanowania laserowego na prostej i łatwiej w użytkowaniu stronie internetowej” – tak firma Faro zachwala najnowszą wersję aplikacji SCENE WebShare Cloud.


WebShare Cloud, czyli chmura punktów w zasięgu ręki

Oprogramowanie to służy do udostępniania „w chmurze” wyników skanowania laserowego. Jak podkreśla producent, począwszy od wersji 2.0 dostęp do tego typu danych zyskują nie tylko użytkownicy urządzeń desktopowych, ale także mobilnych – tabletów czy smartfonów. Praktycznie jedynym wymogiem, by w trzech wymiarach oglądać chmurę punktów, jest posiadanie zainstalowanej przeglądarki internetowej oraz dostępu do internetu.

W ocenie Faro aplikacja SCENE WebShare Cloud 2.0 okaże się szczególnie przydatna w przedsięwzięciach związanych z modelowaniem informacji o budynkach (BIM). Zapewnia bowiem wszystkim uczestnikom projektu łatwy i szybki dostęp do aktualnych, dokładnych i szczegółowych danych pomiarowych praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. To obniża zaś ryzyko błędów, jakie może powodować korzystanie z nieaktualnych danych.

– Ponad dwa lata temu firma Faro udostępniła SCENE WebShare Cloud, czyli najbardziej innowacyjny produkt działający „w chmurze” do dzielenia się dokumentacją 3D – mówi prezes Faro Simon Raab. – Prezentując SCENE WebShare Cloud 2.0, zapewniamy łatwy dostęp do przeglądania danych 3D przez internet. Wpisuje się to w naszą strategię, aby uczynić skanowanie laserowe standardem w BIM-ie, architekturze czy budownictwie. Produkt ten odpowiada na potrzebę rynku na zapewnienie nieprofesjonalistom dostępu do danych 3D – dodaje.

Przykłady działania SCENE WebShare Cloud 2.0 można zobaczyć pod adresem websharecloud.com.

Źródło: Faro, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS