wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-05-28| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje, Kataster

GUS udostępnił bazę TERYT


Na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego opublikowano bazę TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju) w zakresie nazewnictwa miejscowości oraz ulic.


W bazie można wybierać, przeglądać i zapisywać dowolny zakres danych rejestru TERYT za pomocą hierarchicznego drzewa wyboru.
Drzewo zawiera cztery poziomy hierarchii:

1. województwa, 2. powiaty, 3. gminy, 4. miejscowości.

Po wybraniu miejscowości w drzewie można przeglądać wykaz ulic lub tzw. integralnych części miejscowości. Udostępniono również eksport danych do pliku skompresowanego w formacie XML.
System umożliwia również wyszukiwanie obiektów z bazy podzielonej na 6 kategorii:

województwa, powiaty/miasta na prawach powiatu, gminy, miejscowości podstawowe, integralne części miejscowości, ulice.Źródło: GUS; Dariusz Dzionek WODGiK w Łodzi


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Lepiej późno niż wcale Szczere gratulacje dla konkretnej osoby, która przyczyniła się do publikacji tych danych na ogólnodostępnych stronach. Wielkie boooooo, dla tych, którzy kiszą dezaktualizujące się dane, utworzone za państwowe pieniądze, bojąc się, że wykradzione w podstępny sposób posłużą dla zbicia majątku.
odpowiedz zgłoś
XXII Przyglądając się działaniom naszych władz to wejdziemy od razu w XXII wiek. Nie ma co się skupiać na XXI.Skok do przodu.Powodzenia dla GUGiK.
odpowiedz zgłoś
ehhh szkoda slow... takie dane powinny byc udostepnione na www conajmniej 10 lat temu. ale widac ze w tym kraju XXI wiek jeszcze nie nadszedl.
odpowiedz zgłoś
kolejny przegrany wyścig GUGiK.. ciekawe kiedy na światło dzienne Internetu wypełznie ukryty w głębokich norach CODGiK Bank Nazw Geograficznych?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS