wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-27| GIS, Instytucje

Warszawa w OGC

27 stycznia miasto stołeczne Warszawa, jako pierwszy organ administracji samorządowej w Polsce i jako trzecia organizacja w kraju, dołączyło do grupy członków międzynarodowej organizacji Open Geospatial Consortium (OGC).


Warszawa w OGC

OGC to organizacja typu non-profit zrzeszająca ponad 500 organizacji z całego świata. Opracowuje i upowszechnia ona międzynarodowe standardy w zakresie przetwarzania danych przestrzennych (map cyfrowych) umożliwiające m.in. łączenie danych. Część standardów OGC stała się normami ISO serii 19100. Standardy OGC są podstawą budowy europejskiej infrastruktury informacji przestrzennej znanej pod nazwą INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in the European Community).

Członkostwo m.st. Warszawy w OGC umożliwi dostęp do wiedzy o najnowszych technologiach geoinformacyjnych, które miasto może zastosować w realizowanych zadaniach publicznych związanych z udostępnianiem informacji przestrzennej.

Kierunkiem prac standaryzacyjnych OGC są także zagadnienia związane z tzw. inteligentnym miastem (ang. smart city) w kontekście zarządzania informacją przestrzenną. Wyniki wspomnianych prac oraz dostęp do forum użytkowników i twórców informacji przestrzennej o zasięgu globalnym może przyczynić się do zwiększenia efektywności działań miasta w zakresie budowania kompleksowej wiedzy o mieście w oparciu o integrację/komunikację danych, usług oraz systemów. Działania te z pewnością przełożą się na zaspokojenie potrzeb mieszkańców Warszawy związanych z dostępem do kompleksowej informacji o mieście.

Źródło: BGiK Urzędu m.st. Warszawy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS