wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-18| GIS, Mapy, Software

Esri prezentuje ArcGIS Earth

Dostępna jest już aplikacja ArcGIS Earth od firmy Esri, która umożliwia łatwe przeglądanie danych w środowisku 2D i 3D. Dużą zaletą nowej aplikacji jest łatwy w użyciu interfejs oparty na wirtualnym globusie, który umożliwia każdemu pracownikowi organizacji łatwe przeglądanie i analizowanie danych geoprzestrzennych. Nowe rozwiązanie to także wyjście naprzeciw użytkownikom rozwiązania Google Earth Enterprise, dla którego z końcem ubiegłego roku zostało wstrzymane wsparcie programistyczne.


Esri prezentuje ArcGIS Earth

Aplikacja umożliwia błyskawiczną wymianę danych geoprzestrzennych, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, gdzie wiele osób pracuje na wspólnych projektach i potrzebuje podzielić się wizualizacjami, mapami i projektami. Rozwiązanie obsługuje własne i otwarte standardy GIS i może być wykorzystane do przeglądania danych 2D i 3D, informacji w plikach KML, Shapefile i CSV. Oprócz prostego przeglądania danych w postaci map 2D i 3D na cyfrowej kuli ziemskiej użytkownicy mogą importować dane pochodzące ze źródeł zewnętrznych i tworzyć własne mapy bazowe i usługi.

Rozwiązanie pozwala między innymi na rysowanie, mierzenie i analizowanie informacji w środowisku 3D. Proste wyznaczenie odległości lub obszaru pozwala na zmierzenie wielkości obiektów, a możliwości nanoszenia uwag i komentarzy ułatwia zrozumienie projektu przez współpracowników. Wyniki pracy mogą zostać łatwo zaprezentowane innym osobom za pomocą kodu URL lub eksportu w postaci pliku.

– Aplikacja ArcGIS Earth to kolejny krok firmy Esri w kierunku budowy pełnego pakietu rozwiązań przeznaczonych do wizualizacji i analizy danych geoprzestrzennych. Prosty interfejs umożliwia pracę z aplikacją każdemu członkowi organizacji, dzięki czemu dane geograficzne mogą być jeszcze skuteczniej wykorzystywane w przedsiębiorstwach – mówi Małgorzata Grzywacz, dyrektor marketingu w Esri Polska.

W niedalekiej przyszłości Esri planuje poszerzyć możliwości rozwiązania o pracę w trybie offline, wsparcie dla usług WMS (Web Map Service), funkcję wirtualnych wycieczek i suwaków czasu.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS