wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-30| Geodezja, Ludzie

Z życia regionów: geodezyjne akcenty w sporze o kolejkę na Kasprowy

Rząd chce, by państwo przejęło kolejkę linową na Kasprowy Wierch i sprawdza, czy można unieważnić jej prywatyzację lub odkupić wyciąg ? informuje ?Gazeta Wyborcza?. W sprawę zaangażował się Piotr Bąk ? starosta tatrzański z PiS i jednocześnie geodeta z zawodu.


Z życia regionów: geodezyjne akcenty w sporze o kolejkę na Kasprowy

Jak podaje dziennik, starostwo w Zakopanem domaga się od właściciela Polskich Kolei Linowych, by zawarł z nim umowę dzierżawy gruntów, na których stoją stacje wyciągu. PLK odbierają to jako próbę wywierania presji i odpowiadają, że takową umowę już podpisano, tyle że z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Starosta twierdzi jednak, że z racji zmian w prawie to on reprezentuje teraz właściciela gruntów i potrzebne są nowe porozumienia.

?Wyborcza? zwraca uwagę, że choć teraz Piotr Bąk kwestionuje obecne umowy dzierżawy, to wcześniej jako geodeta doradzał PKL? ich podpisanie. Tak wynika z ekspertyzy, w której na zlecenie właściciela kolejki zbadał on stan prawny gruntów na Kasprowym Wierchu i do której dotarła gazeta. W rozmowie z dziennikiem starosta tłumaczy, że nie ma w tym sprzeczności. Argumentuje, że opinię sporządzał dla państwowej firmy, a teraz majątek PKL znajduje się w prywatnych rękach, więc jego działania wynikają z troski o interes Skarbu Państwa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dziękujemy ? wy a jeden ?
odpowiedz zgłoś
do obserwator Dziękujemy Ci obserwatorze, za bardzo rzeczowy, merytoryczny, wiele wnoszący do dyskusji wpis.
 1 
odpowiedz zgłoś
do "niech zgadnę?" do "niech zgadnę?" co ma piernik do wiatraka... W tym tkwi problem naszego środowiska, że są takie matoły jak ty... bezrozumnie, bezwiednie komentują sprawy których nigdy swoim małym mózgiem nie pojmują!!!
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
niech zgadnę? pan Bąk (koło #$%!!y latał) jest z PiSu? przecież to jasne, Bo partyjniakom zawsze wszystko wolno.
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS