wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-10| Geodezja, GIS

E-mapa powiatu olsztyńskiego wśród topowych inwestycji

Do 14 września br. można oceniać projekty nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2015. Wśród wyróżnionych znalazł się projekt „E-mapa – pełna dostępność zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu olsztyńskiego poprzez uzupełnienie i digitalizację danych”.


E-mapa powiatu olsztyńskiego wśród topowych inwestycji

Konkurs, którego organizatorami są Grupa PTWP oraz serwis Portalsamorzadowy.pl, ma za zadanie wskazanie tych inwestycji komunalnych, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski wschodniej.
Nagrodzonych – spośród 20 nominowanych inwestycji – wybiorą redakcja portalu oraz rada konsultacyjna. Jednocześnie swój typ wskażą również czytelnicy serwisu Portalsamorzadowy.pl.
Statuetki Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej zostaną wręczone podczas uroczystej gali w czasie Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 24-25 września br. w Białymstoku.

Zrealizowany za prawie 18 mln zł projekt „E-mapa” dotyczył obszaru 12 gmin powiatu olsztyńskiego. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-13 wyniosło 85%. Pozostałe 15% to wkład własny powiatu olsztyńskiego. Powiat w ramach projektu kupił 4 serwery, 36 komputerów oraz specjalistyczne oprogramowanie.
Przedsięwzięcie zakładało przetworzenie znacznej części zasobów analogowych na postać cyfrową oraz przeprowadzenie procesów standaryzacji i harmonizacji danych geodezyjnych, które są podstawą do planowania przestrzennego i rozwoju regionu. Realizację projektu powierzono konsorcjum pięciu firm, których liderem jest OPGK Olsztyn.

Źródło: Portalsamorzadowy.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
paranoja "Coś"zrobiono,za "Coś"wzięto pieniądze i nagrody i z tym "czymś"poprawiająć będziemy się zmagali jako geodeci do końca swoich karier zawodowych. Przez takie wykonanie tego "czegoś" zachód oddala się od nas z prędkością 1 MACH-a
 2 
odpowiedz zgłoś
skandal Trzeba mieć tupet żeby zgłaszać "takie partactwo" do konkursu.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
bodzio spokojnie, te konkursy to pokłosie projektów unijnych - fundacje powołane z funduszy unijnych musza wybrać projekty, żeby potwierdzić ich przydatność. Z dwojga złego lepsze, ze geobid, zamiast jakiś instytut czy inny expert:)
 2 
odpowiedz zgłoś
partactwo Tak źle zrobionej roboty to świat nie widział , oszukaństwo na cały kraj
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS