wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-26| GIS

Powiat olsztyński w sieci

Ułatwiona praca geodetów oraz udogodnienia dla mieszkańców i inwestorów – powiat olsztyński udostępnił w formie cyfrowej mapy i podstawowe informacje geodezyjne. Jest to efekt realizacji jednego z największych projektów unijnych w historii powiatu olsztyńskiego.


Powiat olsztyński w sieci
Od ponad miesiąca geodeci sporządzający dokumentację nie muszą korzystać z wielkich, papierowych arkuszy. Aby zasięgnąć podstawowych informacji w ogóle nie muszą jechać do siedziby starostwa – znajdą je w internecie. Również każdy z mieszkańców może w łatwy sposób sprawdzić numery działek, adresy i lokalizację budynków w powiecie olsztyńskim. Po kilku latach pracy, informacje geodezyjne, operaty techniczne i mapy są dostępne w formie cyfrowej.

– To prawdziwa cyfrowa rewolucja w geodezji. Trzeba się do nowości przekonać i przyzwyczaić, a czasem oswoić, ale wierzę, że nikogo nie trzeba będzie przekonywać co do słuszności wdrażania innowacji – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch.

Umowę z województwem warmińsko-mazurskim na realizację „e-mapa – pełna dostępność zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu olsztyńskiego poprzez uzupełnienie i digitalizację danych” powiat olsztyński podpisał jeszcze w 2009 r. Całość kosztowała około 18 milionów złotych, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013, pozostałe 15% zaś to wkład własny powiatu. Realizację powierzono konsorcjum pięciu firm, których liderem jest OPGK Olsztyn

Źródło: Powiat Olsztyński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a kary umowne? 5 lat realizacji a umowa podpisana na 2, ciekawe czy poleca kary czy zostanie zamiecione

Kwestia map... Tu a tu http://msipmo.olsztyn.eu

rewolucja No nie to jest większe od odkrycia ameryki. Sądzę, że autor artykułu przesadził,przecież takie projekty już funkcjonują. Czym się zachwycacie, dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt