wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-25| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Nowe władze Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji


W budynku NOT w Warszawie odbyło się dzisiaj (25 kwietnia) posiedzenie Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji. Dokonano na nim wyboru nowych władz organizacji.

Na przewodniczącą wybrano ponownie prof. Aleksandrę Bujakiewicz (fot.) z Politechniki Warszawskiej, wiceprzewodniczącymi zostali: prof. Adam Linsenbarth (IGiK) i dr Krystian Pyka (AGH), a sekretarzem dr Zdzisław Kurczyński (Politechnika Warszawska). W skład Zarządu weszli także: dr Beata Hejmanowska i dr Adam Boroń (oboje AGH), dr Ryszard Preuss (PW), dr Piotr Sawicki (UWM), dr Jerzy Wysocki (SGGW), Jacek Uchański (WPG S.A.).

Wybór poprzedził wykład Jacka Uchańskiego na temat historii budowy Bazy Danych Topograficznych (TBD), jej miejsca w Krajowej Infrastrukturze Danych Przestrzennych oraz barier i perspektyw związanych z rozwojem TBD w świetle zamierzeń Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.
Prof. Aleksandra Bujakiewicz przedstawiła sprawozdanie z działalności Towarzystwa w kadencji 2004-2007 oraz plany na najbliższą przyszłość. Jednym z celów jest zmiana profilu wydawnictwa „Archiwum Fotogrametrii, Kartografii i Teledetekcji” z typowo konferencyjnego na ukazujący się regularnie periodyk. Redaktorem naczelnym Archiwum został dr Zdzisław Kurczyński. W październiku PTFiT wspólnie z Wydziałem Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH zorganizuje IV doroczne ogólnopolskie sympozjum pt. "Geoinformatyka - badania, zastosowania i kształcenie", które odbędzie się w Dobczycach k. Krakowa.

Jerzy Przywara


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
takie mamy senne wladze znowu nasi decydenci ze Wspolnej przespali temat. A moze trzeba im doradcow zmienic.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS