wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-26| GIS, Mapy, Software

Przestępstwa na żywo na mapie

Kalifornijskie miasto Oakland zaczęło oferować swoim mieszkańcom dane o lokalizacji przestępstw w czasie rzeczywistym.


Przestępstwa na żywo na mapie

Serwis powstał z inicjatywy lokalnej policji oraz miejscowego ratusza i bazuje na rozwiązaniu ArcGIS Server firmy Esri oraz rozszerzenia GeoEvent. Z policyjnego systemu dowodzenia oprogramowanie to pobiera informacje o przestępstwach popełnianych na terenie miasta w ciągu ostatnich 24 godzin, a także innych wydarzeniach zgłoszonych przez numer alarmowy 911. Następnie prezentuje je na mapie lokalnego systemu informacji geograficznej.

Inicjatywa wychodzi naprzeciw mieszkańcom, którzy dotychczas musieli czekać tygodnie, a nawet miesiące na dane o lokalizacji miejsc popełniania przestępstw i wykroczeń. Teraz na bieżąco mogą sprawdzać, np. gdzie policja zanotowała kradzież, a gdzie głośno szczekającego psa. Z uwagi na ochronę prywatności część danych nie jest jednak publicznie dostępna.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... na zachodzie to oczywiście żadna nowość, no chyba, że chcemy tutaj zareklamować produkty Esri. a skąd policja wie, gdzie została dokonana, np. wybrana kradzież? jeżeli okradziony zorientował się o fakcie po 2 godzinach? nie zawsze da się określić miejsce zdarzenia. dlatego część z nich powinna być odniesiona do linii, a inna nawet do powierzchni. a określenie "w czasie rzeczywistym" wydaje się mocno przesadzone, choć w reklamie brzmi zachęcająco.
 3 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS