Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2015-06-02 | Geodezja, Edukacja, Ludzie

Sukces olsztyńskiego naukowca w "Top 500 Innovators"

Dr Joanna Kuczyńska-Siehień z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została jedną z laureatek czwartej edycji rządowego programu „Top 500 Innovators”.


Ilustracja: Sukces olsztyńskiego naukowca w "Top 500 Innovators"

O miejsce w ostatniej, czwartej edycji rządowego programu konkurowało 319 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii z całej Polski. Po ocenie formalnej odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których oceniano aplikacyjność badań, innowacyjność prowadzonych projektów, dotychczasowe sukcesy komercjalizacyjne, motywację do udziału w programie, zdolności komunikacyjne oraz umiejętność współpracy w zespole i znajomość języka angielskiego.

Uczestnicy „Top 500 Innovators” w 2015 roku wyjadą w pięciu grupach na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe na Stanford University w USA i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. Jak podkreśla Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dzięki zajęciom prowadzonym przez wybitnych praktyków, wizytom studyjnym i stażom w najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach dowiedzą się, jak skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych. Bardzo ważną częścią kursu jest rozwijanie kompetencji miękkich, takich jak praca w grupie i multidyscyplinarnym zespole badawczym, kreatywne myślenie, efektywne podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów. Uczestnicy programu będą obserwowali pracę zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań, spotkają się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital.

Dr Joanna Kuczyńska-Siehień jest adiunktem w Katedrze Geodezji Szczegółowej UWM. W publikacjach naukowych zajmowała się m.in. zagadnieniami harmonizacji i integracji danych referencyjnych w procesie budowy infrastruktury informacji przestrzennej, zastosowaniem tachimetrów bezlustrowych w dokumentacji architektonicznej, pracami geodezyjnymi przy obsłudze bezwykopowej technologii budowy sieci podziemnego uzbrojenia terenu czy wykorzystaniem systemów ASG-EUPOS i EGNOS.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

i co z tego że ludzie zdolni mądrzy z miękkimi kompetencjami opartymi o wysokie standardy współżycia społecznego. W starciu z prymitywną gangsterką urzędniczą, betonem i miernotą organizacji naszego życia pozostaje im, jak i poprzednim pokoleniom najzdolniejszych Polaków szukać szans na obczyźnie.
  
 2 
bo ten z agh się tylko załapał. :-)
    1 
 3 
agh Dr inż. Tomasz Owerko z AGH też załapał się do tego programu, ale czemu wymieniono tylko osobę z Olsztyna ?
    2 
 2 
gratulacje Nie dość ,że mądra to do tego ładna.Gratulacje
    4 
 10 



zobacz też:

Kolejny geodeta w programie Top 500 Innovators

W ramach najnowszej edycji rządowego programu „Top 500 Innovators” 37 naukowców już w...

"Topowa innowatorka" z IGiK

W ramach rządowego programu „Top 500 Innovators” 80 naukowców wyjedzie do najlepszych ośrodków naukowych...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
określenie ?Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię? pochodzi z dwuwiersza o Koperniku, autorstwa Jana Nepomucena Kamińskiego z 1828 r.?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Kazimierz Sikorski (1940-1998)

Kazimierz Sikorski (1940-1998)
Geodeta, wykładowca akademicki, długoletni pracownik Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (dziś UWM), specjalista od fotogrametrii. Urodził się 25 listopada 1940 roku w Radziejowie (kujawsko-pomorskie); studia ukończył w Moskiewskim Instytucie...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1770
Francuski natematyk Joseph Louis de Lagrange (1736-1813) przedstawia teorię błędów spostrzeżeń, opartą na zasadach rachunku prawdopodobieństwa.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama