wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-04| GNSS

Nawigacja i asystent podróży w jednym urządzeniu

Firma Garmin International zaprezentowała nüviCam – urządzenie nawigacyjne z wbudowaną kamerą i zaawansowanymi funkcjami, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Dzięki zintegrowanej kamerze, która stale rejestruje i automatycznie zapisuje dane, nüviCam pełni funkcję wiarygodnego, naocznego świadka, który dysponuje nagraniem uwzględniającym dane o czasie i miejscu zdarzenia.


Nawigacja i asystent podróży w jednym urządzeniu
Urządzenie nüviCam zostało wyposażone w 6-calowy szklany ekran pojemnościowy i wbudowaną z tyłu kamerę samochodową nagrywającą obraz w jakości HD. Kiedy urządzenie jest włączone, kamera bezustannie rejestruje i zapisuje dane na dołączonej karcie microSD. Jeśli dojdzie do wypadku lub kolizji na drodze, poza nagraniem z miejsca zdarzenia, dysponujemy również danymi GPS, a więc dokładną lokalizacją i godziną zdarzenia. Zarejestrowany film można w prosty sposób odtworzyć za pomocą nüviCam lub na komputerze.

Aby mieć pewność, że kierowca nie przeoczy żadnego skrętu, nüviCam oferuje funkcję „Aktywnego asystenta pasa ruchu”, który z pomocą głosowych i wizualnych wskazówek poprowadzi pewnie przez najbardziej skomplikowane skrzyżowania. Funkcja „Przed Tobą” ułatwia wyszukiwanie interesujących obiektów wzdłuż trasy, którą się poruszamy, takich jak restauracje, stacje benzynowe, parkingi itp. Dodatkowo nüviCam informuje o limitach prędkości oraz ostrzega o strefach wokół szkół.

Urządzenie nüviCam jest wyposażone w szczegółowe mapy Europy i usługę bezpłatnej, bezterminowej aktualizacji map, aby zapewnić dostęp do najnowszych informacji o drogach, punktach szczególnych i wielu innych. Informacje o korkach i sytuacji na drodze zapewniają najnowsze rozwiązania Garmin – usługa Garmin Digital Traffic za pośrednictwem DAB i Garmin Live Traffic poprzez aplikację SmartphoneLink.

Wraz z nüviCam, Garmin prezentuje również następną generację usług Live Traffic, która m.in. uwzględnia dane dotyczące mniejszych dróg umożliwiając bardziej precyzyjne wyznaczanie trasy czy planowanie objazdów.

Planowany termin wprowadzenia do sprzedaży urządzenia Garmin nüviCam to maj 2015 r.

Źródło: Garmin


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS