wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-07| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje, Imprezy

O danych przestrzennych z ekspertami z EuroGeographics

W dniach 31 marca – 1 kwietnia Główny Urząd Geodezji i Kartografii był gospodarzem międzynarodowego technicznego spotkania przedstawicieli urzędów zrzeszonych w EuroGeographics – organizacji skupiającej agencje kartograficzne i katastralne krajów europejskich, w tym GUGiK.


O danych przestrzennych z ekspertami z EuroGeographics

Do Warszawy przybyło 68 delegatów z 32 krajów (m.in. z Niemiec, Francji, Mołdawii, Włoch, Słowacji, Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Macedonii, Węgier, Islandii, Litwy, Czarnogóry, Malty, Norwegii czy Portugalii). Rozmawiali oni na temat szczegółowych planów dotyczących opracowania wspólnych produktów i zbiorów danych w najbliższych 4 latach. Goście zapoznali się także z formułą nowego kontraktu EuroGeographics z Eurostat oraz kierunkami integracji i aktualizacji baz danych EBM (EuroBoundaryMap), EGM (EuroGlobalMap) i ERM (EuroRegionalMap).

Podczas spotkania korzyści społeczne i gospodarcze płynące z udostępnianych przez członków Eurogeographics baz danych omówiła Angela Baker, przedstawicielka tej organizacji. W kolejnych częściach spotkania koordynatorzy poszczególnych opracowań prezentowali techniczne aspekty realizacji ww. baz danych w odniesieniu do warstw tematycznych. Ze strony polskiej Jerzy Zieliński, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii, zaprezentował bieżące działania polskiej służby geodezyjnej i kartograficznej w zakresie opracowań topograficznych.

Tematyka spotkania w drugim dniu poświęcona została realizacji projektu ELF (European Location Framework), którego głównym celem jest zapewnienie interoperacyjności baz danych geoprzestrzennych na poziomie szczegółowości znacznie wyższym niż ERM, obejmującym swoim zasięgiem kraje europejskie, zapewniając przy tym harmonizację danych w pasie przygranicznym.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
1111 może to już inny urząd? kto to wie, czym nas jeszcze urzędnicy zaskoczą.
odpowiedz zgłoś
chyba prima aprilis 1 kwietnia... "Główny Urząd Kartografii i Geodezji", powinno być "Główny Urząd Geodezji i Kartografii"
odpowiedz zgłoś
Super Kruk!
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS