wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-20| Geodezja, Prawo

Zapowiedź seminarium o problemach ze stosowaniem prawa

W dniach 6-8 maja br. w ośrodku Rewita WDW Rynia nad Zalewem Zegrzyńskim odbędzie się seminarium szkoleniowe pod hasłem „Problemy stosowania przepisów prawa w dziedzinie geodezji i kartografii”.


Zapowiedź seminarium o problemach ze stosowaniem prawa

Wśród prelegentów znajdą się osoby zajmujące się na bieżąco stosowaniem aktualnych przepisów w geodezji i kartografii, które odniosą się do obecnych problemów branży geodezyjnej. Szczegółowy program spotkania zostanie umieszczony w następnym komunikacie. Zgłoszenia na seminarium wraz z wpłatą przyjmowane są do 30 kwietnia.

Koszt uczestnictwa w seminarium przy wpłacie do 20 kwietnia to 750 zł, po tym terminie – 870 zł. Organizatorami seminarium są Główna Komisja ds. Zawodu i Szkolenia Ustawicznego SGP oraz Zarząd Oddziału SGP w Warszawie.

Komunikat 1

Źródło: SGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do bla bla bla I tak byś nie odpowiedział, bo ty tylko bla, bla, bla.
odpowiedz zgłoś
a kto pyta ? I czemu nie pod swoim nazwiskiem skoro od innych tego wymaga ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do bla bla bla A kim ty jesteś, że tak dyskredytujesz innych? Masz coś do powiedzenia pod własnym nazwiskiem?
odpowiedz zgłoś
dodałbym jeszcze pana Grzechnika do listy - ostatnio boję się lodówkę otworzyć żeby nie zobaczyć rozważań jak to 30 lat temu było.
odpowiedz zgłoś
" Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie! A ty co?! Barana bedziesz strzygł?! Kłusownikiem byłem prywatnie, a etat mam państwowy".
 2 
odpowiedz zgłoś
komentarze do geodety; a może jak w filmie "Sami swoi" , "Nie ma mocnych" i jeszcze kilku innych. Wiosenne pozdrowienia
odpowiedz zgłoś
! To pewnie będzie przedmiotem "doraźnej nowelizacji" zapowiedzianej przez GGK - zakazać ustawowo tym Panom udziału w tego typu imperazach :) (pewnie jeszcze pana Leszka P. tam dopisze). Jak w filmie "Rejs" Barei - "Uważam, że krytyki w ogóle nie powinno być - tylko aplauz i budować, tworzyć ..."
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
w dyskusji A gdzie panowie Izdebski, Wójcik, Klimek ? Jak bez ich praktycznej wiedzy ze stosowania przepisow mozna na ten temat organizować konferencję. To jakaś pomyłka i niefrasobliwosc organizatorów. Myślę ze organizatorzy postarają sie o tego formatu gwiazdy bo inaczej to strata pieniędzy.
 2 
odpowiedz zgłoś
zainteresowany ta twoja karawana wkrótce ugrzęźnie przy próbie zrozumienia obecnych przepisów dotyczących geodezji, ale ty z pewnością masz już instrukcje od sgp, jak sobie z tym poradzić. Przychody z organizacji kursów pozwoliły ci na kupienie: nowego telewizora i samochodu, gratuluję. Jak kupujesz nowy sedes, to też uczysz się jego obsługi na nowo? z instrukcją oczywiście.
 2 
odpowiedz zgłoś
Zainteresowany pomijając wstępne złośliwości poruszył ciekawy wątek. Przy wykorzystywaniu funduszy unijnych trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy - trzeba później to co się utworzyło za po części unijną kasę samemu przez kolejne lata utrzymać! Mamy wiele przypadków: Źródła termalne o temperaturze niespełna 20stC w szczerych polach na które nikt nie jeździ, super wyposażone lotniska co 100km tyle, że bez samolotów i pasażerów, że nie wspomnę o stadionach. W geodezji zaś tworzy się super szczegółowe i skomplikowane bazy danych (niby dla dobra społeczeństwa)- póki są pieniążki unijne to fajnie się wszystkie te inwestycje i pomysły realizuje ale proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest nam to wszystko potrzebne i czy później sami to utrzymamy. Jeśli tego nie utrzymamy w założonej formie to Unia odbierze sobie to z nawiązką. Zresztą już nieraz Polska płaciła kary. Tylko, że kary płaci się z podatków wszystkich nas a wspomniane zlecenia trafiają do nielicznych - "a teraz będziemy mieć nowy okres na środki UE"
 2 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej Zostałem rozszyfrowany!!! Jestem źródłem wszelkiego zła. Jako pracownik GUGiKu, członek SGP, i wstrętny Organizator w jednym. Wstyd mi. W zasadzie tak mi wstyd, że chyba zaraz się rozpłaczę... Brawo za przenikliwa analizę (niczym Kojak). Jesteś wielki. Taki przenikliwy. I zabawny zarazem. Choć @nie zainteresowany... @genek - co do pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych, to racja - nie za bardzo komponuje się to z tematem przewodnim. Ale wydaje mi się, że warto mówić o tym przy każdej okazji. Zobacz, ile firm geodezyjnych żyje dzięki zleceniom opłacanym ze środków unijnych. Począwszy od ARiMRu, przez zlecenia różnych marszałków województw, GUGiKu, związki celowe powiatów. Praktycznie każda większa firma geodezyjna w Polsce zyskuje na różnych projektach. Zgadzam się z Tobą, że nie zawsze efekty tych prac polepszają jakość danych. Są problemy z terminowością. Jest dużo problemów. Firmy padają. Ale w sumie wychodzi na plus moim zdaniem. A teraz będziemy mieć nowy okres na środkiUE
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@zainteresowanego Jak widać wyraźnie to jesteś "zainteresowany" głównie z faktu bycia organizatorem lub organizatorką. Szkoda więc, że nie piszesz wprost "Ja Organizator/Organizatorka zapraszam Was do Ryni na seminarium, bo będzie to, to i tamto" Jak jechać na konferencję, której organizatorzy w obliczu jej krytyki chowają głowę w piasek?
 1 
odpowiedz zgłoś
cieszę się że ktoś pod nazwą "Problemy stosowania przepisów prawa w dziedzinie geodezji i kartografii" prowadzi zajęcia z pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych" to znaczy że organizatorzy rozumieją że problemem dla geodezji są projekty unijne. Zwłaszcza ich wykonanie, terminowość i jakość.
 1 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej ... no i jeszcze ta kaska... Zauważ 750 zeta, 2 noclegi (byłem w Ryni - dobre warunki), wyszynk pełne dwie doby z 3 obiadami. Wynajęcie sali, serwisy kawowe, kolacja z "wodotryskiem", prelegenci (na pewno nie wszyscy płatni), gadżety, materiały. A członkowie SGP pewnie mają zniżki. No to się dorobią... Dla porównania - kilka godzin zabawy sylwestrowej ile kosztuje? Wśród tego typu imprez trudno znaleźć tańszą, choć pewnie udałoby się.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej tak @geokaka. Tak właśnie jest. Ale do kogo ta mowa? Chyba nie chodzi o organizację seminarium, bo to nie SGP stworzyło nowe przepisy. Ale one są. I są z nimi problemy. Tak samo, jak mamy właśnie nowe przepisy Prawa budowlanego. Kupiłem sobie nowy telewizor - to czytam instrukcję. Kupiłem samochód (używany :)) - czytam instrukcję i uczę się go na nowo. A zmieniają się przepisy - to je czytam i uczę się na nowo. A jak mam z nimi problemy to rozmawiam z innymi, słucham i próbuję znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie. A Ty pewnie byś chciał, żeby się nic nie zmieniało. Zdać egzamin na uprawnienia i nic więcej mnie nie obchodzi. Ale świat wokół się nieustannie zmienia. A w dodatku zauważ - to nie GUGiK organizuje szkolenie, tylko SGP. I to SGP zaprosiło między innymi GUGiK do występów na seminarium, jak i pewnie jeszcze innych aktorów, o których dowiemy się później.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@112 Jeżeli chcemy cokolwiek zmienić, to tylko poprzez zmianę przepisów, a na nie (poza posłami) wpływ mają: GUGiK i kilku doradców, GIG, PTG, SGP oraz związek powiatów - dlatego zamiast marnować siły lepiej udzielać się w jednym z powyższych. Zauważcie, że producenci oprogramowań nie potrafią się dogadać i się zwalczają, uczelnie odleciały zajmując się pseudolitami, a w pojedynkę to można jedynie na forach internetowych... i to tylko pod przykrywką.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
@112 Tak siedzę w odgik i stawiając te mityczne pieczątki... widzę też swoich sympatycznych, ale sfrustrowanych kolegów, którzy zamiast się przygotować, to przychodzą wiecznie z tymi samymi nieprawidłowościami i za każdym razem są prowadzeni za rękę, albo bez wychodzenia w teren oddają mapę bez zmian i jednocześnie płaczą jakie to niskie są ceny w geodezji. Moi koledzy opowiadają ile to niby biorą, ile to robót nie mają, w praktyce rozstrzygając przetargi to ręce opadają, a co niektórych gawędziarzy to z sali obsługi, a raczej z kółka dyskusyjnego nie można wygonić... Poza jedną osobą, nikt w moim zespole nie ma w poważaniu kolejek i terminów, nie ma też odpowiednich narzędzi a ma za to szereg obowiązków... Kokosów z pracy nie mam, ale ją lubię i szanuję. Jeżeli ktoś chce się zatrudnić w odgik... śmiało zapraszam, wówczas niech się wypowiada czy mam prawo się nudzić i czy zarabiam złą czy niezłą kasę. Niestety tak tą naszą dyscyplinę skonstruowaliśmy, że jesteśmy na siebie skazani.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
_ najpierw powstaje złe prawo, a potem organizuje się szkolenie z jego stosowania. Wystarczy potem mała nowelizacja albo nowelizacyjka nawet, i już można organizować kolejne szkolenia. Kaska płynie, a problemy się nawarstwiają.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
kasa @~112 a jaka jest to ta niezła kasa ? pytam szczerze ?
 1 
odpowiedz zgłoś
@aptekarz z odgik Piekiełkiem, a nawet piekłem to jest to co jest w geodezji. Portal to drobiazg w tym wszystkim. Rozumiem, że Tobie jest dobrze. Siedzisz sobie w podgik, stawiasz pieczątki, masz w glebokim powazaniu kolejki i terminy, a starosta płaci Ci niezłą kasę?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
. zainteresowany@ Pytanie jest jak najbardziej zasadne w związku z tym, że są to nowe przepisy i doświadczenie w ich stosowaniu potrzebne. aptekarz z odgik@ Sam sobie odpowiedziałeś "każdy ma inny interes". Inny ma wykonawca, inny urzędnik a tu jest duża przepaść i można byłoby rozpisywać się duuuużo np. układ 2000
odpowiedz zgłoś
piekiełko Zgadzam się z kolegą "aptekarzem z odgik" - to jest geodezyjne piekiełko. Przyznam, że bardzo delikatne określenie - ja pofolgowałabym sobie w tym temacie ale...cóż cenzura. To wszystko jest po prostu żałosne.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Seminarium pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju! Dziękuję nie skorzystam. Patron jest niehonorowy dlatego jego patronat nie wróży niczego godnego uwagi. Tak, że SGP na mnie kasiory nie zrobi. :)
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Wnioski Poczekajmy na wnioski i ich realizację.
 1 
odpowiedz zgłoś
Rozdwojenie jaźni. Brak szkoleń źle, są szkolenia też źle. Kto ma prowadzić szkolenie z problematyki stosowania przepisów (wadliwych, ale bądź, co bądź) prawa w dziedzinie geodezji i kartografii? Wykonawcy, polowcy, informatycy, emeryci z SGP, buntownicy z PTG, teoretycy z uczelni, znienawidzeni urzędnicy, prezesi dużych firm, prezesi małych - każdy ma inny interes i monopol na widzę? Wskażcie proszę podmiot biegły w ww. temacie, który jest szanowany przez wszystkie strony, bo wbrew pozorom bardzo trudno jest taki znaleźć. Jeżeli ktoś nie ma potrzeby nie musi uczestniczyć. Ważne aby opluć wszystkich, na każdej stronie geoforum wszystko jest złe - geodezyjne piekiełko.
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej @ pytanie. No faktycznie, bardzo inteligentne pytanie, z górnej półki. Tylko chyba nie ma wiele wspólnego z seminarium. Ale jeśli jesteś ciekawy, zadaj mu to pytanie. Pewnie będzie na seminarium, albo sobie wygooglaj. Zwracam Ci uwagę, że jest to komitet organizacyjny, a nie lista prelegentów.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
. a kiedy był tym wykonawcą, czy wykonał w ostatnim czasie jakąś pracę geodezyjną zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami?
 3 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej No właśnie... Jan Łopaciuk - wykonawca, członek komisji egzaminacyjnej, Krzysztof Mączewski i Ewa Janczar - geodeta wojewódzki z zastępczynią, Dariusz Pręgowski - geodeta powiatowy, były wykonawca - czego trzeba więcej?
 3 
odpowiedz zgłoś
@mis przecież to grupa od propagandy sukcesu, przynajmniej tam się będzie dobrze mówiło "sukcesach" geodezji
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Program Wystarczy przeczytać ramowy program: "Seminarium pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju" KOMITET ORGANIZACY;Jan Łopaciuk,Krzysztof Mączewski,Ewa Janczar,Dariusz Pręgowski. Czego trzeba więcej?
 4 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej Przeczytaj alf, ale ze zrozumieniem. To jest zajawka, po to, aby zarezerwować sobie czas i uzbierać grosików. Na decyzję jest jeszcze dużo czasu i z pewnością (tak zawsze było), szczegółowa rozpiska ukaże się przed tym terminem. To jest dla tych, którzy chcą wiedzieć co w trawie piszczy i co inni o tym myślą. Jeśli ktoś chce wiedzieć co w prawie jest, to wystarczy poczytać w domu.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
śmiechu warte, co to jest za zaproszenie jak nie wiadomo kto będzie wykładał, uczestnik ma wyłożyć 800zł w ciemno i nie wie nawet kto będzie i jakie ma doświadczenie w temacie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
. "Problemy stosowania przepisów prawa w dziedzinie geodezji i kartografii" tzn. chodzi o to aby czytać przepisy całościowo i nie interpretować ich samodzielnie tylko tak jak autor tego chciał:))
 2 
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej Szczegółowy program zostanie opublikowany wraz z prelegentami (rozumiem, że jest zainteresowanie - musimy uzbroić się w cierpliwość). Obecność chyba nie jest obowiązkowa więc po co ta gadka.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Cyrk Istny cyrk w tej geodezji.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
A na końcu stwierdzą, że nie mają uprawnień do interpretowania przepisów prawa, natomiast urzędy otrzymają papierek o przejściu szkolenia i tak super-wyszkoleni będą działać na podstawie szkolenia, tak jak teraz zresztą.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@alf No jak to kto? Pan Bujakowski, Pan Radzio, Pan Mączewski. Czy jeszzce Ci mało profesjonalizmu?
 1 
odpowiedz zgłoś
profesjonalni prelegenci, kto konkretnie będzie wykładał Imię i Nazwisko....?
 2 
odpowiedz zgłoś
38 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS