wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-02-03| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Ordnance Survey zmieni się w firmę

By szybciej dostosowywać się do zmieniającego się rynku rozwiązań geoprzetrzennych, 1 kwietnia brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey ma zmienić osobowość prawną.


Ordnance Survey zmieni się w firmę <br />
Siedziba OS w Southampton
Siedziba OS w Southampton

OS formalnie funkcjonuje jako fundusz handlowy (trading fund), a po zmianach ma stać się firmą będącą własnością rządu (government-owned company – GovOC). Jak wyjaśnia na swojej stronie agencja, wciąż pozostanie ona w 100% własnością publiczną. Zmiana pozwoli jednak:
• szybciej, wydajniej i elastyczniej odpowiadać na potrzeby rynku,
• lepiej utrzymywać jakość zbiorów danych geograficznych udostępnionych na wolnej licencji,
• poprawić zdolność rekrutowania profesjonalnie wyszkolonych pracowników,
• bardziej niezależnie zarządzać swoimi codziennymi działaniami.

– Jako GovOC będziemy w lepszej pozycji do utrzymania roli lidera w naszej szybko zmieniającej się branży. Naszym celem jest przyspieszyć tempo rozwoju poprzez wprowadzanie nowych produktów lokalizacyjnych, usług i rozwiązań przeznaczonych zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych klientów. Żeby zapewnić sobie długotrwały zrównoważony rozwój, potrzebujemy zwykłej struktury biznesowej, co zapewni nam podstawę do komercyjnego wzrostu, realizacji inwestycji oraz rozwijania produktów – mówi sir Rob Margetts z zarządu Ordnance Survey.

Źródło: OS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Co 'kiedy'? Ale gugik już jest liderem branży, więc po co cokolwiek zmieniać? Wprowadza nowe usługi, rozwiązania przeznaczone szczególnie dla przyszłych klientów..... Pokaż Ela, która firma dostarczyła soft do adresów dla wszystkich gmin.....OS jeszcze nie dorósł do poziomu naszego urzędu.
 2 
odpowiedz zgłoś
GUGIK/CODGIK też? kiedy, kiedy?
odpowiedz zgłoś
czyli wracamy do epoki biur wojewódzkich, gdzie za pieniążki państwowe konkuruje się z firmami prywatnymi. oszkurde. Nasi już doskonale wiedzą jak to się robi, może warto jakieś szkolenia zaproponować. Darmowe programy do adresów, dla podgik, jest dobrze. żeby było jasne, jako wykonawca nie łudzę się, że wprowadzenie jednego programu geodezyjnego cokolwiek rozwiąże. Robię roboty w kilku powiatach, mam ewmapę, geomapę i c-geo i spokojnie daję radę. Każdy program ma swoje zastosowanie i przyspiesza mi pracę.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS