wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-13| Geodezja, Ludzie

Geodeci wśród zasłużonych dla rozwoju Łodzi

Zygmunt Szumski – długoletni pracownik Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (obecnie Łódzki Ośrodek Geodezji) – oraz Krzysztof Moderski – były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego – zostali odznaczeni za szczególne zasługi dla rozwoju Łodzi.


Geodeci wśród zasłużonych dla rozwoju Łodzi
Zygmunt Szumski (na fot. czwarty od lewej)ukończył Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, a w 1976 roku obronił rozprawę doktorską. W latach 1964-71 pracował w Łódzkim Okręgowym Przedsiębiorstwie Mierniczym w Łodzi. Następnie do 1992 był adiunktem w Katedrze Geodezji, Kartografii Środowiska i Geometrii Wykreślnej Politechniki Łódzkiej. W latach 1998-2009 pracował w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi. Zygmunt Szumski m.in. współtworzył założenia i współuczestniczył w tworzeniu łódzkiego Systemu Informacji o Terenie.

Krzysztof Moderski (na fot. pierwszy od lewej) – wieloletni prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego w Łodzi – brał udział m.in. w obsłudze geodezyjnej węzła drogowo-kolejowego Łódź Kaliska, osiedli mieszkaniowych Radogoszcz, Olechów i Widzew-Wschód, oraz autostrady A-1 i drogi S-8 w granicach województwa łódzkiego. Nadzorował również prace związane z wykonywaniem map i dokumentów geodezyjnych niezbędnych w procesie gospodarki nieruchomościami miasta Łodzi. W latach 2001-11 brał aktywny udział, ze strony wykonawstwa, w budowie Systemu Informacji o Terenie Miasta Łodzi.

Odznakę „Zasłużony dla Miasta Łodzi” przyznaje Rada Miasta.

Źródło: Łódzki Ośrodek Geodezji


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS