wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-28| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software, Instytucje

Ortofoto Hiszpanii na sprzęcie Leica Geosystems


Hiszpański Narodowy Instytut Geograficzny we współpracy z narodowymi agencjami tego kraju i władzami regionalnymi rozpoczął realizację projektu wykonania ortofotomapy Hiszpanii (Plan Nacional de Ortofotografa Area – PNOA).

Jego celem jest stworzenie ortofotomapy o rozdzielczości 0,5 m, pokrywającej obszar całego kraju (ponad 0,5 mln km2) i uaktualnianej co dwa lata. Od przyszłego roku rozdzielczość dla terenów miejskich wzrośnie do 10 centymetrów, a dla pozostałego obszaru do 25 cm.
Za wykonanie 4 z 17 obszarów (na jakie podzielono PNOA) odpowiedzialna jest spółka Venturo. Jest to jedna z największych w Hiszpanii prywatnych firm geoinformatycznych. Powstała w Asturii dwa lata temu, a jej założyciele byli wcześniej dystrybutorami Leica Geosystems w płd. i zachodniej Hiszpanii. Venturo zatrudnia 125 pracowników, w ramach projektu PNOA realizuje ortofotomapę dla obszaru 60 tys. km2. 50 tys. km2 zarejestrowano z rozdzielczością 50 cm, pozostałą część – z 25 cm. Do realizacji zadań firma dysponuje m.in. 12 cyfrowymi stacjami fotogrametrycznymi (LPS), 40 stacjami roboczymi Digi 3D, skanerem Leica DSW700, 5 licencjami oprogramowania Leica IMAGINE i 24 licencjami oprogramowania SIGRAF do prowadzenia katastru. Venturo planuje poszerzyć swoją ofertę o skanowanie lotnicze w technologii LIDAR.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS