wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-31| GIS, Mapy, Firma, Ludzie

Prezes Imagisu zawieszony, 12 mln zł wyparowało

Po tym jak Rada Nadzorcza Imagisu, dystrybutora m.in. cyfrowych map, urządzeń nawigacyjnych i oprogramowania MapInfo, zawiesiła prezesa zarządu Marcina Niewęgłowskiego, okazało się, że ten zdeponował w nieznanym miejscu obligacje spółki o wartości 12 mln zł.


Prezes Imagisu zawieszony, 12 mln zł wyparowało <br />
Marcin Niewęgłowski (fot. DC)
Marcin Niewęgłowski (fot. DC)

Marcin Niewęgłowski jest prezesem Imagisu od 5 lat. W ostatnich miesiącach planował odkupić od poznańskiej firmy PC Guard pakiet akcji kierowanej przez siebie spółki o wartości 65 mln zł, co przekłada się na 62% udziałów. Do transakcji jednak nie doszło, bo 30 września zarząd postanowił zawiesić swojego prezesa. Powodem miały być „podejrzenia istnienia potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy nim a spółką”.

Kolejny zwrot w sprawie nastąpił 20 października, gdy Imagis opublikował komunikat, iż utracił aktywa w postaci swoich obligacji na okaziciela o wartości 12 mln zł. Jak relacjonuje portal Biztok, papiery wartościowe w znanym tylko sobie miejscu zdeponował zawieszony prezes. Ten jednak nie chce ujawić, gdzie one są, ponieważ – jak powiedział Biztokowi – po zawieszeniu nie jest uprawniony do posiadania informacji na ten temat.

Na razie Imagis nie komentuje sprawy. 25 października spółka wydała jedynie komunikat, iż przedłuża zawieszenie Marcina Niewęgłowskiego do końca stycznia 2015 r.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hardcore koksu... tzn GISu były już ciekawe zarządy techmeksu, kpg ale takiego strzału to ho ho ho ho nikt się nie spodziewał... dobre, uderza w wiarygodność polskiej giełdy i całego świata wirtualnego pieniądza, który to już raz?
 3 
odpowiedz zgłoś
Bańka 62% warte 65 milionów złotych??? HAHAHA! I masz babo (albo chłopie) pasztet!
 1 
odpowiedz zgłoś
uśmiać się można, wiem gdzie są schowane obligacje ale nie powiem!
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS