wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-29| Geodezja, GIS

Powiat olsztyński wyróżniony za geodezyjny projekt

W miniony poniedziałek (27 października) w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Innowacyjny samorząd 2014”.


Powiat olsztyński wyróżniony za geodezyjny projekt <br />
Wicestarosta olsztyński Izabela Smolińska-Letza odbiera wyróżnienie (fot. Związek Powiatów Polskich)
Wicestarosta olsztyński Izabela Smolińska-Letza odbiera wyróżnienie (fot. Związek Powiatów Polskich)
W kategorii „Wspieranie przedsiębiorczości” wyróżniony został powiat olsztyński za realizację projektu „E-mapa – dostępność zasobu geodezyjnego i kartograficznego Powiatu Olsztyńskiego poprzez uzupełnienie i digitalizację danych”.

– To innowacyjny projekt w skali całego kraju. Nadrabiamy nim kilkunastoletnie zaległości i jesteśmy przykładem wyjścia do inwestorów, geodetów i przyszłych mieszkańców powiatu – skomentował przyznanie nagrody starosta olsztyński Mirosław Pampuch. – Cieszę się, że ta praca została dostrzeżona przez kapitułę.

Przypomnijmy, że realizacja projektu kosztowała około 18 milionów złotych, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-13, zaś pozostałe 15% to wkład własny powiatu. Realizację powierzono konsorcjum pięciu firm, których liderem jest OPGK Olsztyn

Nagrody „Innowacyjny samorząd” przyznano w sześciu kategoriach: „Kształcenie zawodowe i ustawiczne”, „Wspieranie przedsiębiorczości”, „Profilaktyka i promocja zdrowia”, „Sport i Turystyka” „Kultura” oraz „Tworzenie Społeczeństwa Informacyjnego”. Poniedziałkową konferencję zorganizowali: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Związek Powiatów Polskich.

Źródło: Powiat Olsztyński, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
poklepywanie Noooo.Takkk, czysta hipokryzja
odpowiedz zgłoś
i wrócą te czasy! Rząd nas uciska, kłamią prawa, Podatków brzemię ciąży nam, I z praw się naszych naigrawa Ten, co z bezprawia żyje sam. Lecz się odmieni krzywda krwawa, Gdy równość stworzy nowy ład, Bez obowiązków nie ma prawa, Dla równych - równy szczęścia świat! Bój to jest nasz ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród.
odpowiedz zgłoś
Życie Zasada jest prosta. Jak dajesz swoje pieniądze to i nagrodę możesz sobie sam dać. Po co czekać na uznanie, którego nigdy nie będzie. Niezła ekipa - podoba mi się. A to, że dane są do d...py nikogo nie interesuje (oprócz geodetów).
odpowiedz zgłoś
Żenada. Dziwne ze służby się j..... Żenada. Dziwne ze służby się jeszcze tym nie zajęły? Nic nie działa. Dane blednie pomierzone i dali nagrodę. Brawo Olsztyn, brawo spółdzielnia!
 1 
odpowiedz zgłoś
ksionc jak wszystkie projekty ggk :) bdoty sroty teryty emuje i dzikie węże. A nagrody na bank są nie bój nie bój.
 1 
odpowiedz zgłoś
Jaja? Projekt opóźniony, protokół podpisany, produkt nie działa i dostali nagrodę. Takie rzeczy tylko w Polsce
 1 
odpowiedz zgłoś
Trola nie rozpoznajecie ? Nie karmcie go odpowiedziami to sam zdechnie. Co do artykułu - i owszem e-mapa jest bardzo pomocna, ale żeby nagrodę dawać za "nadrabianie kilkunastoletniej zaległości" to jakiś żart. Może teraz nagroda dla drogowców za to, że w zimę odśnieżają drogi ?
 3 
odpowiedz zgłoś
Powiat olsztyński wyróżniony za geodezyjny projekt KARTACZ co ty za brednie piszesz. OPGK Olsztyn to fabryka, pracujesz i pracujesz, Olsztyn pod wzgledem robot i cen jest straszny.
 4 
odpowiedz zgłoś
KARTACZ PANIE MIASTO SIE ROZWIJA W BLYSKAWICZNYM TEMPIE (NOWE INWESTYCJE: GALERIA HANDLOWA, TRAMWAJE) TO ROBOTY JEST. STUDENCI MOGA DORABIAC PRZYNIES PODAJ POZAMIATAJ, ALE JAK PAN POKAZESZ DYPLOM Z UWMU NA 4 LUB WYZEJ TO ROBOTA OD REKI W OLSZTYNIE, EWENTUALNIE OKOLICE( JONKOWO, KLEWKI, JERUTY) POROBISZ PARE LAT KUPISZ PAN FURMANKE, PARE APARATOW I WLASNY BYZNES MOZNA KRECIC
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
Hm A podobno pracy dla geodetów nie ma w Olsztynie przez studentów, którzy sobie na umowę-zlecenie pomierzą między wykładami.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
KARTACZ WITAM NIE MA CO UKRYWAĆ OLSZTYŃSKA GEODEZJA STOI NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE. TO TUTAJ CO ROKU RODZĄ SIĘ SETKI MĄDRYCH GŁÓW, PRZYSZLI INŻYNIEROWIE, PREZESI FIRM I LUDZIE MAJĄCY RÓŻNORAKIE PATENTY I POMYSŁY.JESTEM DUMNY Z BYCIA GEODETĄ I NALEŻENIA DO WIELKIEJ RODZINY GEODEZYJNEJ POGŁĘBIAJĄCEJ TAJNIKI POMIARU ZIEMI. NAWIASEM MÓWIĄC OPGK BARDZO DOBRA FIRMA ZNAJOMY PRACUJE OD 5 LAT, OSTATNIO SOBIE SPRAWIŁ 7LETNIĄ KIE CEED W WERSJI KOMBI ŻEBY TACHIMETRY WOZIĆ I TO W FULL WYPAS, AŻ PRZYJEMNIE JEŹDZIĆ NA POMIAR I ROLNICY WYGLĄDAJĄ PRZEZ OKNO CZY TO NIE WÓJT ZAJECHAŁ WE BRAME.
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS