wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-29| Geodezja, GIS

Powiat olsztyński wyróżniony za geodezyjny projekt

W miniony poniedziałek (27 października) w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Innowacyjny samorząd 2014”.


Powiat olsztyński wyróżniony za geodezyjny projekt <br />
Wicestarosta olsztyński Izabela Smolińska-Letza odbiera wyróżnienie (fot. Związek Powiatów Polskich)
Wicestarosta olsztyński Izabela Smolińska-Letza odbiera wyróżnienie (fot. Związek Powiatów Polskich)
W kategorii „Wspieranie przedsiębiorczości” wyróżniony został powiat olsztyński za realizację projektu „E-mapa – dostępność zasobu geodezyjnego i kartograficznego Powiatu Olsztyńskiego poprzez uzupełnienie i digitalizację danych”.

– To innowacyjny projekt w skali całego kraju. Nadrabiamy nim kilkunastoletnie zaległości i jesteśmy przykładem wyjścia do inwestorów, geodetów i przyszłych mieszkańców powiatu – skomentował przyznanie nagrody starosta olsztyński Mirosław Pampuch. – Cieszę się, że ta praca została dostrzeżona przez kapitułę.

Przypomnijmy, że realizacja projektu kosztowała około 18 milionów złotych, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-13, zaś pozostałe 15% to wkład własny powiatu. Realizację powierzono konsorcjum pięciu firm, których liderem jest OPGK Olsztyn

Nagrody „Innowacyjny samorząd” przyznano w sześciu kategoriach: „Kształcenie zawodowe i ustawiczne”, „Wspieranie przedsiębiorczości”, „Profilaktyka i promocja zdrowia”, „Sport i Turystyka” „Kultura” oraz „Tworzenie Społeczeństwa Informacyjnego”. Poniedziałkową konferencję zorganizowali: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Związek Powiatów Polskich.

Źródło: Powiat Olsztyński, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
poklepywanie Noooo.Takkk, czysta hipokryzja

i wrócą te czasy! Rząd nas uciska, kłamią prawa, Podatków brzemię ciąży nam, I z praw się naszych naigrawa Ten, co z bezprawia żyje sam. Lecz się odmieni krzywda krwawa, Gdy równość stworzy nowy ład, Bez obowiązków nie ma prawa, Dla równych - równy szczęścia świat! Bój to jest nasz ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród.

Życie Zasada jest prosta. Jak dajesz swoje pieniądze to i nagrodę możesz sobie sam dać. Po co czekać na uznanie, którego nigdy nie będzie. Niezła ekipa - podoba mi się. A to, że dane są do d...py nikogo nie interesuje (oprócz geodetów).

Żenada. Dziwne ze służby się j..... Żenada. Dziwne ze służby się jeszcze tym nie zajęły? Nic nie działa. Dane blednie pomierzone i dali nagrodę. Brawo Olsztyn, brawo spółdzielnia!

ksionc jak wszystkie projekty ggk :) bdoty sroty teryty emuje i dzikie węże. A nagrody na bank są nie bój nie bój.

Jaja? Projekt opóźniony, protokół podpisany, produkt nie działa i dostali nagrodę. Takie rzeczy tylko w Polsce

Trola nie rozpoznajecie ? Nie karmcie go odpowiedziami to sam zdechnie. Co do artykułu - i owszem e-mapa jest bardzo pomocna, ale żeby nagrodę dawać za "nadrabianie kilkunastoletniej zaległości" to jakiś żart. Może teraz nagroda dla drogowców za to, że w zimę odśnieżają drogi ?

Powiat olsztyński wyróżniony za geodezyjny projekt KARTACZ co ty za brednie piszesz. OPGK Olsztyn to fabryka, pracujesz i pracujesz, Olsztyn pod wzgledem robot i cen jest straszny.

KARTACZ PANIE MIASTO SIE ROZWIJA W BLYSKAWICZNYM TEMPIE (NOWE INWESTYCJE: GALERIA HANDLOWA, TRAMWAJE) TO ROBOTY JEST. STUDENCI MOGA DORABIAC PRZYNIES PODAJ POZAMIATAJ, ALE JAK PAN POKAZESZ DYPLOM Z UWMU NA 4 LUB WYZEJ TO ROBOTA OD REKI W OLSZTYNIE, EWENTUALNIE OKOLICE( JONKOWO, KLEWKI, JERUTY) POROBISZ PARE LAT KUPISZ PAN FURMANKE, PARE APARATOW I WLASNY BYZNES MOZNA KRECIC

Hm A podobno pracy dla geodetów nie ma w Olsztynie przez studentów, którzy sobie na umowę-zlecenie pomierzą między wykładami.

KARTACZ WITAM NIE MA CO UKRYWAĆ OLSZTYŃSKA GEODEZJA STOI NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE. TO TUTAJ CO ROKU RODZĄ SIĘ SETKI MĄDRYCH GŁÓW, PRZYSZLI INŻYNIEROWIE, PREZESI FIRM I LUDZIE MAJĄCY RÓŻNORAKIE PATENTY I POMYSŁY.JESTEM DUMNY Z BYCIA GEODETĄ I NALEŻENIA DO WIELKIEJ RODZINY GEODEZYJNEJ POGŁĘBIAJĄCEJ TAJNIKI POMIARU ZIEMI. NAWIASEM MÓWIĄC OPGK BARDZO DOBRA FIRMA ZNAJOMY PRACUJE OD 5 LAT, OSTATNIO SOBIE SPRAWIŁ 7LETNIĄ KIE CEED W WERSJI KOMBI ŻEBY TACHIMETRY WOZIĆ I TO W FULL WYPAS, AŻ PRZYJEMNIE JEŹDZIĆ NA POMIAR I ROLNICY WYGLĄDAJĄ PRZEZ OKNO CZY TO NIE WÓJT ZAJECHAŁ WE BRAME.

11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS