wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-01| Geodezja, Prawo

Co w exposé zaciekawi geodetów?

Wprawdzie w dzisiejszym exposé (1 października) premier Ewy Kopacz nie było mowy o geodezji, ale padły zapowiedzi, które mogą zainteresować branżę.


Co w exposé zaciekawi geodetów? <br />
fot. KPRM
fot. KPRM

Najważniejsza dotyczy Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, nowej ustawy, która ma kompleksowo regulować cały proces inwestycyjno-budowlany. Obecnie pracuje nad nią specjalna komisja kodyfikacyjna. W swoim dzisiejszym exposé Ewa Kopacz zobowiązała szefową Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju do przyspieszenia prac nad ustawą, tak aby trafiła ona do Sejmu już na początku przyszłego roku.

Pani premier zapowiedziała także wydanie 93 mld zł w latach 2014-20 na kolej i drogi, a to powinno oznaczać sporo zleceń dla firm geodezyjnych. Do końca dekady ma powstać m.in. 1770 km autostrad oraz dróg ekspresowych oraz 35 obwodnic.

Przedsiębiorcom, szczególnie tym mniejszym, premier złożyła obietnicę wprowadzenia ułatwień w ordynacji podatkowej. – Prawo będziemy tworzyć dla 99 proc. uczciwych, a nie z myślą o 1 proc. cwaniaków. Zobowiązuję ministra finansów do nowego projektu ordynacji podatkowej, a ministra gospodarki do nowej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Mają powstać w 12 miesięcy – powiedziała Ewa Kopacz.

Studentów mogą z kolei zainteresować zapowiedzi dofinansowania studiów na zagranicznych uczelniach. Ale pod jednym warunkiem – przez pięć lat po powrocie będą musieli pracować w Polsce. Premier obiecała ponadto studentom program staży w instytucjach publicznych. Być może także w administracji geodezyjnej?

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
IDĄ wybory? Dziś kupiłem ropę za 4.96/l. - a PO wyborach? - z taśm: "teraz może kosztować nawet SIEDEM " !!!!
 3 
odpowiedz zgłoś
Włącz_myślenie to bardzo autoironiczny nick kogoś kto wspiął się na wyżyny myśli godnej panów Kaczyńskiego, Brudzińskiego i Błaszczaka... tylko poco na Geoforum?Na onecie zablokowali komentarze?
 8 
 4 
odpowiedz zgłoś
Będzie ciepła woda w kranach... i kiełbasa, to darmowe, to dopłata, tam pomoc tu pomoc, socjaliści! Partia liberalna sięgnęła dna. 7 lat kopania piłki, zero reform, trochę dróg, kilka stadionów, ogromne zwiększenie zatrudnienia w administracji, większe podatki, koszty pracy itd. Jak chronią polski węgiel? Teraz będą z naszych podatków dosypywać górnikom? W imię 300-400 tysięcy głosów w kolejnych wyborach? Korupcja w imię demokracji? Żenady ciąg dalszy. Lemingoza powszechna? Czym się różni kłamliwy Kopacz "na metr wgłąb" od S.Nowaka, Donalda T., Mira czy Grzecha? Tylko spodniami ;)
 5 
 23 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS