Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-22| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

Rosja zacieśnia współpracę kosmiczną z Europą


21 marca w siedzibie Rosyjskiej Agencji Kosmicznej (Roskosmos) w Moskwie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Rosji, ESA oraz Komisji Europejskiej. Zorganizowano je w ramach Trójstronnego Dialogu Kosmicznego – inicjatywy dotyczącej zagadnień satelitarnych (nawigacji, obserwacji Ziemi i komunikacji).

Europejską Agencję Kosmiczną reprezentował jej dyrektor Jean-Jacques Dordain. Mówił on o dużym znaczeniu współpracy Rosji i Europy oraz o tym, że spotkanie pozwoliło ustalić konkretne plany. Rozmawiano głównie o umieszczaniu satelitów na orbicie oraz o wymianie danych między agencjami. Rosja w najbliższym czasie dostarczy spektrometr do nowej misji ESA – BepiColombo. Natomiast naukowcy z tego kraju zaproszeni zostali do udziału w kolejnych międzynarodowych projektach kosmicznych.
Ze strony Komisji Europejskiej w spotkaniu uczestniczył Heinz Zourek, a Roskosmosu – szef tej agencji – Anatolij Pierminow.

Źródło: ESA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS