Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-09-09 | GNSS, Geodezja, Sprzęt, Software

Geodezyjny odbiornik Hi-Target z Androidem już w Polsce

Na rynku pojawił się pierwszy zestaw satelitarny pomiarowy Hi-Target bazujący na systemie operacyjnym Android. Odbiornik V60 Hi-Target jest nowością w ofercie wyłącznego dystrybutora tej marki – firmy Apogeo.


Ilustracja: Geodezyjny odbiornik Hi-Target z Androidem już w Polsce
Android jest przyjazny dla użytkownika, łatwy w konfiguracji i intuicyjny w obsłudze. Dodatkowymi zaletami rozwiązań pracujących w tym systemie są szybkość i wielozadaniowość. Z kolei pełna integracja z wieloma aplikacjami, potwierdzona jakość i otwartość systemu sprawiają, że otrzymujemy nowatorskie i dające szerokie możliwości rozbudowy rozwiązanie. Dodatkowo rozwój systemu Android daje użytkownikom gwarancję pracy z zaawansowaną technologią dziś i w przyszłości.

Wszystkie te cechy posiada oprogramowanie Hi-Target Hi-Survey, wyposażone w wiele przydatnych geodetom funkcji. Posiada innowacyjne tryby tyczenia, w tym nietypowe tyczenie z wykorzystaniem aktualnego położenia słońca. Z kolei funkcja rysowania polilinii umożliwia prowadzenie szkicu bezpośrednio w terenie. Praktycznym rozwiązaniem dla geodetów jest także wybór eksportowanych elementów do raportu RTK. Dzięki temu użytkownik konfiguruje raport według własnych potrzeb lub wymagań PODGiK.

Z innych funkcjonalności Hi-Target Hi-Survey dla Androida warto wspomnieć o: eksporcie wyników pomiarów do wielu formatów danych (DXF, SHP, CSV), różnorodnych metodach obliczania punktów niedostępnych za pomocą wcięć (6 typów) oraz tyczeniu punktów i linii (z listy lub z mapy), tyczeniu 3D, rozbudowanym module drogowym czy też funkcji tworzenia profili logowania do sieci (opcja ta umożliwia natychmiastową konfigurację sprzętu do pracy z dowolnym dostawcą korekt RTK i RTN). Dodatkowo funkcja Floating window pozwala na bieżąco obserwować aktualny status pracy odbiornika, dostępne satelity, PDOP (współczynnik rozmycia pozycji), opóźnienie docierających korekt czy stan baterii. Istotną zaletą jest także możliwość wysyłania pliku roboty bezpośrednio na e-mail, dzięki czemu oszczędzamy czas i pracujemy jeszcze wygodniej.

Nowością w ofercie Apogeo jest także odbiornik GNSS Hi-Target V60. To wysoce wydajny system RTK GNSS, którego wyróżnia kompaktowy design oraz wysoka odporność na wibracje i uderzenia. Zastosowane w odbiorniku nowoczesne rozwiązania – m.in. specjalna konstrukcja dostosowana do trudnych warunków terenowych, 220-kanałowa płyta główna Trimble, swoboda w gromadzeniu danych dzięki pamięci nawet do 32 GB czy możliwość samodzielnego zaimplementowania komunikatów głosowych – wpływają na efektywność i wydajność pracy.

Decydując się na ten zestaw, klienci mają do wyboru trzy kontrolery z Androidem, pełniące także funkcję odbiorników GPS/GIS: najnowszy model Hi-Target iHand20 z wygodną 27-klawiszową klawiaturą oraz możliwością zastosowania dwóch kart SIM, tablet najnowszej generacji Hi-Target Qpad lub stworzony do pracy w trudnych warunkach terenowych (IP68) Hi-Target Qmini A1.

Przy zakupie rozwiązań GPS/GNSS Hi-Target Apogeo w standardzie oferuje pełne i bezpłatne wsparcie techniczne, wdrożenie technologii w firmie, bezpłatne testowanie sprzętu i profesjonalne doradztwo przy doborze optymalnych rozwiązań pomiarowych.

Źródło: Apogeo


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

kontroler android oczekiwany Czekam na aplikacje na andka, bo kontrolery z widowsem to po prostu starocie za kilka tys.
  
 1 
Android Po Geomaxie, teraz Hi-Target z Androidem ciekawie czy działa tez na wszystkich tabletach i telefonach, kiedyś zrobiło to tez inna firma ale tylko na ich Kontrolerach. zobaczymy który leszczy.
  
 1 



zobacz też:

Topcon prezentuje GIS dla Androida

Aplikacja eGIS od Topcona dostępna jest już także dla telefonów i tabletów wyposażonych w system operacyjny Android.

Nowość dla geodetów z Androidem

Na stronie Google Play opublikowano demonstracyjną wersję aplikacji D-Geo umożliwiającej wyświetlanie map z...

Lokalizator od Softline dla Androida

Wrocławska firma Softline, producent programu C-Geo, udostępniła testową wersję mobilnej aplikacji Lokalizator.

Kalkulator geodezyjny na Androida

Firma Geobid przygotowała darmową aplikację Kalkulator geodezyjny. Umożliwia ona wykonywanie podstawowych obliczeń...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 2
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Merkury jest najmniejszą planetą Układu Słonecznego?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Fryderyk Getkant (ok.1600-1666)
Pochodzący z Nadrenii inżynier wojskowy, kartograf i artylerzysta, od 1625 r. przebywał w Polsce. Jest on znany głównie jako autor powstałego w latach 1634-39 atlasu wojskowego zatytułowanego „Topographia practica conscripta et recognita per...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1970
Wyprodukowano pierwsze przenośne geodezyjne odbiorniki dopplerowskie: Geoceiver i Magnavox. Za pomocą modelu AN/PRR-14 Geoceiver firmy Leica można było określić pozycję z dokładnością 10 cm, cena odbiornika - 50 tys. dolarów).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2