wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-19| GIS, Firma, Prawo, Kataster

Geoportal Geobidu wspomoże komorników

Śląska firma Geobid wzbogaciła swoją ofertę o nowy moduł geoportalu mający usprawnić obsługę komorników przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej.


Geoportal Geobidu wspomoże komorników

W wielu ODGiK-ach jest sporo pracy z odpowiedziami na zapytania komorników. Są to w przeważającej mierze odpowiedzi negatywne. Ale nawet w takim przypadku należy wysłać odpowiednie pismo do komornika. Zadaniem nowego modułu jest eliminacja negatywnych odpowiedzi. Komornik po zalogowaniu na portal może wyszukać osobę fizyczną lub instytucję i od razu otrzymuje odpowiedź, czy dana osoba występuje w jakiejś jednostce rejestrowej (gruntowej, budynkowej lub lokalowej). W przypadku odpowiedzi pozytywnej musi w normalnym trybie wystąpić o wypis. W przypadku negatywnej nie ma już takiej konieczności.

W nowym module analiza dla osób fizycznych następuje na podstawie imienia i nazwiska oraz dodatkowo numeru PESEL, imienia ojca i imienia matki (dane nieobowiązkowe). System uznaje osobę z EGiB za zgodną, jeśli wprowadzone parametry zgadzają się lub dany parametr w EGiB jest pusty (np. pusty PESEL). Dodatkowo system przeszukuje bazę pod kątem wyłącznie numeru PESEL (jeśli został podany w zapytaniu) z pominięciem imienia i nazwiska. Dla instytucji analiza następuje na podstawie nazwy firmy (także fragmentu nazwy) i dodatkowo numerów NIP i REGON (jeśli zostały wprowadzone). Z analizy przeprowadzony jest raport, który komornik może dołączyć do swojej dokumentacji. Dodatkowo w pliku raportu zapisywana jest informacja o fakcie przeprowadzenia analizy przez komornika.

Koszt nowego modułu wraz z instalacją dla posiadaczy geoportalu Geobidu to 1900 zł netto.

Źródło: Geobid


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kolejne rozwiązanie Po zalogowaniu się do systemu, to wiele systemów (GeoSystem, SysthermInfo,i inni) potrafi wyczyniać takie cuda.

Polecam! Program godny polecenia. Stworzony w celu zredukowania sporych kosztów związanych z koniecznością pisemnej odpowiedzi na każde zapytanie komorników. Aplikacja szybko się spłaca i powinna być stosowana we wszystkich urzędach, które zalewane są "nietrafionymi" zapytaniami. Pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy publicznych i czasu na wystosowanie odpowiedzi.

geobida i wszystko jasne

Hm... Pracownicy Geobidu mają płatne za komentarze na geoforum?

Doookładnie!! Bardzo dobra oferta, a co najważniejsze to nasz rodzimy kapitał! Widzę światełko w tunelu...

super rozwiązanie nawet geodeci nie mogą tak sobie życia ułatwiać, ale jeśli chodzi o inwigilację to jak pięknie wszystko zaczyna działać i nawet za nieduże pieniądze można sobie program kupić....

super, fajnie i nie drogie rozwiązanie.

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt