wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-08-19| GIS, Firma, Prawo, Kataster

Geoportal Geobidu wspomoże komorników

Śląska firma Geobid wzbogaciła swoją ofertę o nowy moduł geoportalu mający usprawnić obsługę komorników przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej.


Geoportal Geobidu wspomoże komorników

W wielu ODGiK-ach jest sporo pracy z odpowiedziami na zapytania komorników. Są to w przeważającej mierze odpowiedzi negatywne. Ale nawet w takim przypadku należy wysłać odpowiednie pismo do komornika. Zadaniem nowego modułu jest eliminacja negatywnych odpowiedzi. Komornik po zalogowaniu na portal może wyszukać osobę fizyczną lub instytucję i od razu otrzymuje odpowiedź, czy dana osoba występuje w jakiejś jednostce rejestrowej (gruntowej, budynkowej lub lokalowej). W przypadku odpowiedzi pozytywnej musi w normalnym trybie wystąpić o wypis. W przypadku negatywnej nie ma już takiej konieczności.

W nowym module analiza dla osób fizycznych następuje na podstawie imienia i nazwiska oraz dodatkowo numeru PESEL, imienia ojca i imienia matki (dane nieobowiązkowe). System uznaje osobę z EGiB za zgodną, jeśli wprowadzone parametry zgadzają się lub dany parametr w EGiB jest pusty (np. pusty PESEL). Dodatkowo system przeszukuje bazę pod kątem wyłącznie numeru PESEL (jeśli został podany w zapytaniu) z pominięciem imienia i nazwiska. Dla instytucji analiza następuje na podstawie nazwy firmy (także fragmentu nazwy) i dodatkowo numerów NIP i REGON (jeśli zostały wprowadzone). Z analizy przeprowadzony jest raport, który komornik może dołączyć do swojej dokumentacji. Dodatkowo w pliku raportu zapisywana jest informacja o fakcie przeprowadzenia analizy przez komornika.

Koszt nowego modułu wraz z instalacją dla posiadaczy geoportalu Geobidu to 1900 zł netto.

Źródło: Geobid


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kolejne rozwiązanie Po zalogowaniu się do systemu, to wiele systemów (GeoSystem, SysthermInfo,i inni) potrafi wyczyniać takie cuda.

Polecam! Program godny polecenia. Stworzony w celu zredukowania sporych kosztów związanych z koniecznością pisemnej odpowiedzi na każde zapytanie komorników. Aplikacja szybko się spłaca i powinna być stosowana we wszystkich urzędach, które zalewane są "nietrafionymi" zapytaniami. Pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy publicznych i czasu na wystosowanie odpowiedzi.

geobida i wszystko jasne

Hm... Pracownicy Geobidu mają płatne za komentarze na geoforum?

Doookładnie!! Bardzo dobra oferta, a co najważniejsze to nasz rodzimy kapitał! Widzę światełko w tunelu...

super rozwiązanie nawet geodeci nie mogą tak sobie życia ułatwiać, ale jeśli chodzi o inwigilację to jak pięknie wszystko zaczyna działać i nawet za nieduże pieniądze można sobie program kupić....

super, fajnie i nie drogie rozwiązanie.

7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS