wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-14| GIS, Firma, Software, Kataster

Interaktywna mapa rynku nieruchomości w Niemczech


Monachijska firma konsultingowa HVB Expertise GmbH oferuje internetowy system dostarczający informacje na temat rynku nieruchomości dla prawie 1100 niemieckich miast i gmin miejskich. Interaktywna aplikacja GIS, bazująca na technologii ArcIMS firmy ESRI, została zrealizowana przez AED SICAD i działa w wersji niemiecko- i angielskojęzycznej.

System zwany Immobilienmarktinformationen interaktiv (www.hvbexpertise.de) jest wygodny dla użytkownika i pozwala na szybkie znalezienie informacji za pomocą mapy; pokazuje nie tylko wybrane miejsce, ale i obszar w promieniu 30 km.
Po wybraniu miasta (i opcjonalnie ulicy), użytkownik poszukujący informacji na temat cen nieruchomości do wynajęcia otrzymuje tabelę (wraz z cenami) dla pięciu typów nieruchomości (nowe mieszkania, mieszkania na rynku wtórnym, domy jednorodzinne, bliźniaki). Dodatkowymi informacjami skierowanymi do niego są podstawowe dane strukturalne, charakteryzujące wybrany rejon (populacja, stopa bezrobocia, indeks siły nabywczej). Sama lokalizacja nieruchomości jest skategoryzowana i obejmuje następujące klasy: bardzo dobra, dobra, średnia, podstawowa, poza klasyfikacją. System zawiera obecnie dane z obszaru 1084 miast i gmin, generuje prawie 3200 map z 16 400 zbiorów danych i obejmuje swym zasięgiem obszar zamieszkały przez 44,5 mln ludzi. Co więcej, użytkownik może także otrzymać informacje dotyczące trendów cenowych na rynku nieruchomości oraz obszerne raporty na temat rynku mieszkań i nieruchomości.

Źródło: HVB Expertise


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS