wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-08| GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje

Będzie nowa mapa Antarktyki


Amerykański Instytut Geologiczny (USGS), Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) oraz British Antarctic Survey (BAS) tworzą wspólnie szczegółową mapę Antarktyki, wykorzystując zdjęcia wykonane przez satelitę Landsat.

Z ponad 8000 zdjęć z satelity Lansat 7 wybrano około 1000 najlepszych, aby powstał jak najdokładniejszy obraz Antarktyki. Dane te rejestrowane były w latach 1999-2006. Do uzupełnienia mapy wykorzystane będą też obrazy zarejestrowane przez satelity Terra i Aqua (należące do NASA) oraz zdjęcia radarowe. Informacje te będą szczególnie potrzebne do wykonania opracowania dla samego bieguna. W ramach tego projektu, o nazwie LIMA (Landsat Image Mosaic of Antarctica), udostępniony zostanie również portal internetowy, w którym on-line będzie można oglądać mapy i zdjęcia tych obszarów. Będzie on szczególnie przydatny dla naukowców i studentów, którzy będą mogli ściągnąć z niego materiały potrzebne do swoich prac.
Projekt LIMA jest jednym z wielu prowadzonych na całym świecie w ramach Międzynarodowego Roku Polarnego, który rozpoczął się 1 marca.

Źródło: GIS development
fot. NASA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS