wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

W Poznaniu będą dyskutować o zdalnych pomiarach dla modelowania 3D

XIX Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji odbędzie się w dniach 18-19 września w Poznaniu i Wąsowie.


W Poznaniu będą dyskutować o zdalnych pomiarach dla modelowania 3D

Technologia fotogrametryczna zmierza coraz bardziej w kierunku opracowań przestrzennych 3D, zarówno od strony sprzętowej, jak i w oprogramowaniu. Podejmowane są działania organizacyjne w celu pokrycia całego kraju danymi LiDAR-owymi, gromadzone są coraz wyższej jakości obrazy cyfrowe z pułapu lotniczego i satelitarnego, coraz częściej wykorzystuje się bezzałogowe pojazdy lotnicze UAV do rejestracji fotograficznej kamerami niemetrycznymi. Otwiera to nowe horyzonty związane z rozwojem modelowania rzeczywistości w trzech wymiarach. Obrazowanie i analizy obrazów są także przedmiotem badań i rozwoju w środowiskach niefotogrametrycznych, szczególnie w robotyce, sterowaniu i podejmowaniu decyzji.

Tegoroczne sympozjum fotogrametryczne stanie się forum wymiany doświadczeń odnośnie pozyskiwania i przetwarzania danych obrazowych w celu modelowania 3D. Będzie też okazją do wymiany doświadczeń naukowych w zakresie implementacji najnowszych rozwiązań technologicznych w fotogrametrii, teledetekcji i kartografii, mających sprostać współczesnym wyzwaniom stawianym krajowemu środowisku wobec dynamicznego rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Podejmowana będzie też ważna problematyka kształcenia w zakresie fotogrametrii i kartografii w kontekście nowych uregulowań dotyczących uprawnień zawodowych.

Organizatorami Sympozjum są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Sekcja Fotogrametrii i Teledetekcji Komitetu Geodezji PAN, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Zakład Geodezji Politechniki Poznańskiej.

Komunikat

Źródło: organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl





reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt