wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

W Poznaniu będą dyskutować o zdalnych pomiarach dla modelowania 3D

XIX Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji odbędzie się w dniach 18-19 września w Poznaniu i Wąsowie.


W Poznaniu będą dyskutować o zdalnych pomiarach dla modelowania 3D

Technologia fotogrametryczna zmierza coraz bardziej w kierunku opracowań przestrzennych 3D, zarówno od strony sprzętowej, jak i w oprogramowaniu. Podejmowane są działania organizacyjne w celu pokrycia całego kraju danymi LiDAR-owymi, gromadzone są coraz wyższej jakości obrazy cyfrowe z pułapu lotniczego i satelitarnego, coraz częściej wykorzystuje się bezzałogowe pojazdy lotnicze UAV do rejestracji fotograficznej kamerami niemetrycznymi. Otwiera to nowe horyzonty związane z rozwojem modelowania rzeczywistości w trzech wymiarach. Obrazowanie i analizy obrazów są także przedmiotem badań i rozwoju w środowiskach niefotogrametrycznych, szczególnie w robotyce, sterowaniu i podejmowaniu decyzji.

Tegoroczne sympozjum fotogrametryczne stanie się forum wymiany doświadczeń odnośnie pozyskiwania i przetwarzania danych obrazowych w celu modelowania 3D. Będzie też okazją do wymiany doświadczeń naukowych w zakresie implementacji najnowszych rozwiązań technologicznych w fotogrametrii, teledetekcji i kartografii, mających sprostać współczesnym wyzwaniom stawianym krajowemu środowisku wobec dynamicznego rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Podejmowana będzie też ważna problematyka kształcenia w zakresie fotogrametrii i kartografii w kontekście nowych uregulowań dotyczących uprawnień zawodowych.

Organizatorami Sympozjum są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Sekcja Fotogrametrii i Teledetekcji Komitetu Geodezji PAN, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Zakład Geodezji Politechniki Poznańskiej.

Komunikat

Źródło: organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt