wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

W Poznaniu będą dyskutować o zdalnych pomiarach dla modelowania 3D

XIX Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji odbędzie się w dniach 18-19 września w Poznaniu i Wąsowie.


W Poznaniu będą dyskutować o zdalnych pomiarach dla modelowania 3D

Technologia fotogrametryczna zmierza coraz bardziej w kierunku opracowań przestrzennych 3D, zarówno od strony sprzętowej, jak i w oprogramowaniu. Podejmowane są działania organizacyjne w celu pokrycia całego kraju danymi LiDAR-owymi, gromadzone są coraz wyższej jakości obrazy cyfrowe z pułapu lotniczego i satelitarnego, coraz częściej wykorzystuje się bezzałogowe pojazdy lotnicze UAV do rejestracji fotograficznej kamerami niemetrycznymi. Otwiera to nowe horyzonty związane z rozwojem modelowania rzeczywistości w trzech wymiarach. Obrazowanie i analizy obrazów są także przedmiotem badań i rozwoju w środowiskach niefotogrametrycznych, szczególnie w robotyce, sterowaniu i podejmowaniu decyzji.

Tegoroczne sympozjum fotogrametryczne stanie się forum wymiany doświadczeń odnośnie pozyskiwania i przetwarzania danych obrazowych w celu modelowania 3D. Będzie też okazją do wymiany doświadczeń naukowych w zakresie implementacji najnowszych rozwiązań technologicznych w fotogrametrii, teledetekcji i kartografii, mających sprostać współczesnym wyzwaniom stawianym krajowemu środowisku wobec dynamicznego rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Podejmowana będzie też ważna problematyka kształcenia w zakresie fotogrametrii i kartografii w kontekście nowych uregulowań dotyczących uprawnień zawodowych.

Organizatorami Sympozjum są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Sekcja Fotogrametrii i Teledetekcji Komitetu Geodezji PAN, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Zakład Geodezji Politechniki Poznańskiej.

Komunikat

Źródło: organizatorzy


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS