Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-22| GIS, Firma

Paszportyzacja bielskiej sieci w technologii SunVizion

Urząd Miejski w Bielsku-Białej zakończył wdrożenie bazującego na silniku Esri systemu inwentaryzacji zasobów fizycznych dla Centrum Zarządzania Siecią szerokopasmową.


Paszportyzacja bielskiej sieci w technologii SunVizion

Dzięki systemowi SunVizion Network Inventory dostarczonemu przez Suntech cała sieć należąca do miasta odwzorowana została w środowisku IT, co znacząco ułatwi zarządzanie infrastrukturą sieciową, zredukuje koszty jej utrzymania i usprawni procesy biznesowe.

W ramach projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej” została zbudowana wydajna światłowodowa sieć szkieletowa i dystrybucyjna z elementami radiowymi. Urządzenia aktywne dla sieci dostarczyła firma Dimension Data (poprzednio NextiraOne). Część sieci przeznaczona jest na potrzeby samorządu w celu wykonywania e-usług publicznych, połączenia budynków administracji samorządowej, połączenia szkół i placówek oświatowych oraz placówek kultury i bibliotek. Część infrastruktury pasywnej sieci będzie natomiast udostępniana innym operatorom na zasadach rynkowych.

Obsługa takich sieci wymaga odpowiednio złożonego modelu zarządzania prawami dostępu przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności i pełnego bezpieczeństwa danych wszystkich podmiotów korzystających z tego rozwiązania. To duże wyzwanie dla systemu paszportyzacji.

– Naszą przewagą jest to, że system Suntechu z założenia został stworzony dla potrzeb obsługi sieci budowanych przez samorządy. Dwa lata temu zaczęliśmy rozwijać wersję systemu kierowaną specjalnie dla tego sektora rynku – mówi Piotr Saczuk, prezes Suntech S.A. – Dzięki temu możemy teraz oferować system, który obsługuje praktycznie wszystkie zadania związane z paszportyzacją sieci publicznych. Rozwiązanie jest w pełni polskie i bardzo dobrze integruje się systemami inteligentnego transportu i innymi technologiami wspierającymi tzw. inteligentne miasta (smart cities) – dodaje Piotr Saczuk.

– System SunVizion pozwala na zhierarchizowane obrazowanie całego systemu sieciowego, począwszy od warstwy studni i kanalizacji, a skończywszy na włóknach światłowodowych, instalacjach wewnątrz budynków czy nawet usługach – mówi Tomasz Zwinka, inspektor w Wydziale Informatyki Urzędu Miejskiego. – System SunVizion ma przyjazny i intuicyjny interfejs, a także rozpoznaje wiele formatów danych, które można importować i dalej przetwarzać. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w jednym systemie zintegrowano zarządzanie wszelkimi informacjami na temat fizycznej i logicznej struktury sieciowej, jej konfiguracji, statusie i funkcjonowaniu. Tego typu program jest obecnie niezbędny do prawidłowego zarządzania zasobami sieciowymi w zakresie takim, jak planowanie i rozbudowa sieci, konfiguracja i realizacja usług, obsługa awarii itp. – mówi Tomasz Zwinka.

Źródło: Suntech SA


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS