wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-10| GIS, Firma, Przetargi

GIS w kolejowych światłowodach

Spółka TK Telekom (dawniej Telekomunikacja Kolejowa) udoskonali swoją sieć światłowodową poprzez wdrożenie oprogramowania SunVizion Network Information Management firmy Suntech SA – partnera Esri.


GIS w kolejowych światłowodach <br />
JK
JK

– Dzięki wykorzystaniu GIS-u będziemy mogli zinwentaryzować tysiące kilometrów naszych kabli oraz setki tysiące kilometrów innych elementów infrastruktury – powiedział Marek Prokurat, wiceprezes TK Telekom.

Umowa o wartości 2 mln zł obejmuje dostawę, wdrożenie, migrację danych i integrację z istniejącymi rozwiązaniami systemu Network Inventory. Projekt znacząco przyczyni się do rozwoju i poprawy infrastruktury sieciowej TK Telekom oraz poszerzania zakresu i jakości usług na niej świadczonych. System bazuje na najnowszej generacji Network Inventory – wersję stworzoną przez Suntech pod koniec ubiegłego roku. – Ten system daje operatorom możliwość wprowadzania nowych usług i procesów, których technologie są na świecie dopiero dopracowywane – mówi Piotr Saczuk, prezes Suntech. – Kilka spektakularnych wdrożeń w branży telekomunikacyjnej w kraju prowadzonych jest właśnie z wykorzystaniem rozwiązań Suntech – dodaje Saczuk.

Network Inventory to stworzony przez Suntech, innowacyjny na skalę światową system inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnych, bazujący na platformie ArcGIS. Network Inventory jest narzędziem wspierającym procesy eksploatacji dowolnych typów sieci (m.in. LTE, światłowodowe), zmiany jej konfiguracji oraz projektowanie rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Nowa generacja produktu NI zmierza do postaci „wirtualnego zarządcy”, koordynującego działanie innych systemów w przedsiębiorstwie.

Źródło: Esri, Suntech, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS