Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-05-15 | Geodezja, Edukacja, Imprezy

GeoPiknik 2014 już za nami

GeoOlimpiada, gra terenowa, centrowanie czy zwijanie ruletki na czas, rzut tyczką albo bieg z łatą to tylko niektóre z gier i konkursów, w których swoich sił mogli spróbować uczestnicy tegorocznego GeoPikniku, imprezy organizowanej cyklicznie przez studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (Józefosław k. Warszawy, 10 maja).


Ilustracja: GeoPiknik 2014 już za nami <br />
fot. Marcin Czarnecki
fot. Marcin Czarnecki
Tegoroczna impreza była zwieńczeniem IX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji (Warszawa, 8-9 maja), na której spotkali się studenci kierunków geodezyjnych z najlepszych polskich uczelni. Jej gospodarzem było Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW Geoida.

GeoPiknik umożliwił studentom z całej Polski integrację oraz wymianę doświadczeń na nieoficjalnym gruncie. Imprezę rozpoczęły eliminacje studentów do meczu piłki nożnej z prowadzącymi z Wydziału Geodezji i Kartografii PW. Brały w nich udział trzy drużyny: studenci niezrzeszeni, Stowarzyszenie Studentów Geodezji i Kartografii PW Geoida oraz Wydziałowa Rada Studentów WGiK PW. Wygrała je drużyna niezrzeszonych, ale mecz z prowadzącymi rozegrali wszyscy żacy. Prowadzący – których kibicowaniem wspierała licznie uczestnicząca w GeoPikniku kadra nauczająca Wydziału Geodezji i Kartografii – pokazali wysoką klasę, lecz niestety, nie zdołali pokonać zdeterminowanych studentów.

fot. Marcin Czarnecki i Edyta Bogucka

Impreza obfitowała w atrakcje, gry i konkursy. Wśród studentów największym zainteresowaniem cieszyła się GeoOlimpiada, gra terenowa oraz centrowanie na czas. W GeoOlimpiadzie wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn, które zmierzyły się w sześciu konkurencjach: niwelacja piwa, rzut tyczką, trójkąt, matching, zwijanie ruletki na czas oraz bieg z łatą. Imprezę odwiedzili też okoliczni mieszkańcy. Dzieci i dorośli mogli korzystać z darmowych takich atrakcji, jak: dmuchana zjeżdżalnia, rodeo, sumo czy euro-bungee.

Wieczorem odbył się koncert zespołu The Loggers, a następnie zagrał DJ Kocot i odbyła się zabawa taneczna pod gołym niebem.

Organizatorzy, czyli Wydziałowa Rada Samorządu WGiK PW, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej PW oraz Stowarzyszenie Studentów WGiK PW, serdecznie dziękują za przybycie wszystkim gościom oraz burmistrzowi gminy Piaseczno Zdzisławowi Lisowi i partnerom za pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Kolejny GeoPiknik już za rok.

Więcej zdjęć

fot. Marcin Czarnecki

Paulina Ściana (Geoida)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

info do poprawy Gospodarzem było Stowarzyszenie "Geoida" tak? Zapowiedź była, że WRS i Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej też jest organizatorem, a to co rozmyśliło się i wszystkim zajęła się Geoida? Jak tam nie byliście to nie piszcie już nic.
  



wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Stanisław Kluźniak przez 28 lat kierował warszawskim Technikum Geodezyjnym?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Witold Senisson (1919-2002)

Witold  Senisson  (1919-2002)
Urodził się 12 czerwca 1919 roku w Krakowie. Absolwent Gimnazjum Sobieskiego w Krakowie (1938 r.). W 1939 roku ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy; brał udział w kampanii wrześniowej i trafił do niewoli niemieckiej (z której wkrótce uciekł). W 1941...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1990
Pojawił się pierwszy odbiornik nawigacyjny do odbioru sygnałów z satelitów GPS i GLONASS wyprodukowany przez firmę Leica.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama