Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-15| GNSS, Teledetekcja, Software

Stwórz teledetekcyjną aplikację, pomóż rozwiązać problemy Ziemi

Międzyrządowa Grupa ds. Obserwacji Ziemi (GEO) ogłosiła GEO Appathon, konkurs dla deweloperów na opracowanie najciekawszej i najbardziej przydatnej aplikacji korzystającej z bogatych zasobów danych przestrzennych gromadzonych przez GEOSS (Group on Earth Observations System of Systems).


Stwórz teledetekcyjną aplikację, pomóż rozwiązać problemy Ziemi

Swoje prace można nadsyłać do końca sierpnia. Konkursowe aplikacje mają korzystać z zasobów zdjęć lotniczych i satelitarnych oraz obserwacji naziemnych gromadzonych przez GEOSS, a także z interfejsów programistycznych oferowanych w ramach tego przedsięwzięcia. Ponadto powinny być one powiązane z jednym z następujących zagadnień: zrównoważone rolnictwo, ochrona bioróżnorodności, zmiany klimatu i ich skutki, katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka, zarządzenie energią, zagrożenia dla zdrowia związane ze środowiskiem, zasoby wodne oraz prognozowanie pogody.

Konkurs wspiera firma Esri, dzięki czemu jego uczestnicy mogą uzyskać bezpłatny dostęp do narzędzi deweloperskich oferowanych na kontach ArcGIS for Developers.

Nagrodą w konkursie jest 20 tys. euro.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS