Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-05-09| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Studenci z WAT-u nagrodzeni

Prezentacja Aleksandry Tomaszewskiej i Damiana Pacholca na temat „Wyznaczania podstawowych parametrów filtrów interferencyjnych z wykorzystaniem dwóch spektroradiometrów” zdobyła uznanie jurorów i I nagrodę w konkursie referatów podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji (Warszawa, 8-9 maja).


Studenci z WAT-u nagrodzeni <br />
Od lewej: Dorota Latos (opiekun), A. Tomaszewska, D. Pacholec
Od lewej: Dorota Latos (opiekun), A. Tomaszewska, D. Pacholec

Zanim jednak jury ogłosiło swój werdykt, a nagrody i pamiątkowe dyplomy trafiły w ręce studentów, uczestnicy zgromadzeni w Gmachu Matematyki PW wysłuchali 17 konkursowych referatów przewidzianych na drugi dzień konferencji. Po zapoznaniu się ze wszystkimi 33 prezentacjami i krótkich obradach jurorzy postanowili, oprócz nagrody głównej, przyznać dwa drugie miejsca, trzy trzecie oraz cztery wyróżnienia. Specjalne wyróżnienie przyznało Stowarzyszenie Kartografów Polskich.

W nagrodzonym pierwszym miejscem referacie, studenci z Wojskowej Akademii Technicznej zaprezentowali rozwiązanie umożliwiające wyznaczenie parametrów optycznych filtrów, które wykorzystywane są do pozyskiwania ściśle określonych danych (uwydatniania konkretnych długości fali). Określenie tych parametrów znacznie ułatwia i precyzuje dobór typu filtrów do występującego zapotrzebowania.



Drugie miejsca:
• Marcin Marjasiewicz z Politechniki Warszawskiej (na fot. powyżej) – „Półautomatyczne modelowanie Kampusu Głównego PW na podstawie danych z lotniczego skaningu laserowego”,
• Michał Puławski oraz Łukasz Pogorzelski z Politechniki Warszawskiej – „Porównanie kształtu modelu 3D uzyskanego za pomocą technologii naziemnego skaningu laserowego i dopasowania obrazów”.

Trzecie miejsca:
• Alicja Puacz z Politechniki Warszawskiej – „Fotogrametryczna inwentaryzacja obiektu architektonicznego”,
• Rafał Antosz z Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie – „Wpływ odległości na dokładność skanowania na przykładzie skanera FARO”,
• Anna Pomiankowska-Wronka oraz Grzegorz Gabara z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – „Opracowanie metody wyznaczania podstawowych parametrów geometrycznych torów kolejowych”.

Wyróżnienia:
• Olga Grzeja z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – „Tworzenie map wiatrów na terenie Polski z wykorzystaniem ArcGIS”,
• Aleksandra Grochala oraz Paulina Czarnecka z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – „Kalibracja stereograficznego systemu niemetrycznych kamer wideo”,
• Tomasz Noszczyk, Agnieszka Głowacka oraz Katarzyna Gruca z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – „Tworzenie ortofotoplanu w programie Dephos na przykładzie krakowskiego graffiti”,
• Michał Murgała, Paweł Mrzygłód oraz Andrzej Zygmuniak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach – „Ocena stanu linii brzegowej rzeki Kłodnica w rejonie obiektów budowlanych Politechniki Śląskiej podtopionych w 2010 r.”.



Specjalne wyróżnienie Stowarzyszenia Kartografów Polskich:
• Katarzyna Mazur, Paweł Wiącek oraz Radosław Zajdel z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (P. Wiącek oraz R. Zajdel na fot. powyżej) – „Ujarzmić chaos, czyli tatrzańska baza danych osnowy”.

Po wręczeniu nagród prodziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW dr hab. Andrzej Pachuta pogratulował nie tylko nagrodzonym. – Czujcie się wszyscy wyróżnieni pierwszym miejscem – zwrócił się do uczestników konferencji. Na koniec dr Pachuta zaprosił na jutrzejszy Geopiknik, który odbędzie się na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu.

Ostatnim punktem spotkania były obrady członków Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji. W ich trakcie w poczet kół zrzeszonych w OKSG włączone zostało Koło Naukowe „GeoTeam” z Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.

Damian Czekaj


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama