Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-08| GNSS

Kolejne Galileo już w Gujanie

Wczoraj (7 maja) w europejskim centrum kosmicznym w Gujanie Francuskiej wylądował jumbo jet z dwoma kolejnymi satelitami Galileo.


Kolejne Galileo już w Gujanie <br />
Fot. ESA-P. Müller
Fot. ESA-P. Müller

Są to pierwsze aparaty bloku pełnej operacyjności (FOC) wybudowane w zakładach niemieckiej firmy OHB oraz brytyjskiej SSTL. Przez ostatnie kilka miesięcy przechodziły one wszechstronne testy w centrum technicznym ESA w holenderskim Noordwijk. W poniedziałek wyleciały z lotniska we Frankfurcie. Po wylądowaniu w Gujanie odtransportowano je do specjalnego pomieszczenie, gdzie zostaną teraz bezpiecznie rozpakowane i przygotowane do startu. Aparaty mają znaleźć się na orbicie jeszcze latem tego roku.

Jak podkreśla Giuliano Gatti, szef działu zamówień dla segmentu kosmicznego Galileo, podobne sceny przyjazdu będą w Gujanie coraz częstsze, ESA zamówiła bowiem łącznie 22 takie aparaty. Dzięki doświadczeniu zdobywanemu przy obsłudze tych dwóch satelitów, kolejne będą przygotowane do startu znacznie szybciej – zapewnia Gatti.

Źródło: ESA, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS