wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-04-18| Geodezja, Prawo, Instytucje

O interwencji w Poznaniu w "Biuletynie GIG"

Geodezyjne Izba Gospodarcza opublikowała drugie w tym roku wydanie swojego biuletynu. Opisuje w nim m.in. swoją interwencję w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.


O interwencji w Poznaniu w "Biuletynie GIG" <br />
fot. JP
fot. JP

Izbę zaniepokoił komunikat opublikowany na stronie MODGiK-u, w którym napisano, że termin pełnej obsługi wniosku o przyjęcie do zasobu wynosi 24 dni – 6 dni na kontrolę techniczną oraz 18 dni na przetworzenie operatu do postaci cyfrowej, aktualizację baz danych oraz poświadczenie dokumentów dla zamawiającego. Powołano się tu zarówno na rozporządzenie ws. zgłaszania prac geodezyjnych, jak irozporządzenie ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK.

„Czytając literalnie przepisy prawne, Geodezyjna Izba Gospodarcza uważa, iż jest to naruszenie obowiązujących zapisów prawa. (…) Idąc dalej tym tokiem rozumowania, każdy nowy akt prawny będzie powodował coraz dłuższe terminy wg ustaleń lokalnego ośrodka dokumentacji” – czytamy w Biuletynie.

List GIG w tej sprawie trafił do głównego geodety kraju, a ten przekazał go wielkopolskiemu WINGiK-owi. Wojewódzki inspektor Lidia Danielska przyznała rację Izbie i poprosiła MODGiK o wyjaśnienie sprawy. W piśmie ośrodka czytamy, że kontrowersyjny komunikat wydano na prośbę miejscowych geodetów, by oszacować termin niezbędny na poświadczenie dokumentów. Jednak z uwagi na możliwość błędnej interpretacji komunikatu został on ostatecznie usunięty ze strony MODGiK-u.

Poza tym w Biuletynie GIG można przeczytać m.in. o praktykach tzw. „dni wewnętrznych” w PODGiK-ach, a także o ciągu dalszym sprawy europejskiej deregulacji zawodu geodety (Izba pisała o tym również w poprzednim wydaniu Biuletynu).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czas. Z czego to wynika w Olsztynie?
 1 
odpowiedz zgłoś
olsztynski podgik czas oczekiwania na dane - 25 dni (stan na 21.04.2014)
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS