wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-23| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Przetarg na opracowanie Bazy Danych Topograficznych dla MSIP GIPSamorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił przetarg na Opracowanie Bazy Danych Topograficznych (TBD), jako element zadania „Integrowanie i harmonizacja danych georeferencyjnych” na poziomie województwa, w ramach realizacji projektu „Mazowiecki System Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współdziałających w ramach województwa”.

Projekt ten współfinansowany jest z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet 1 ZPORR – Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów. Zadanie podzielono na 3 obiekty, dla każdego z nich obowiązuje wadium (I – 20 000 zł, II – 35 000 zł, III – 35 000). Oferty składać można do 30 marca do Biura Geodety Województwa Mazowieckiego w Warszawie (Al. Jerozolimski 28, pokój 203).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
standaryzacja? Niezmiernie istotne jest wprowadzenie standardów jednoznacznie określających modele danych, jak również standardy wymiany danych między systemami(TBD - EGiB).Trudności przeważnie pojawiają się z poprawnym funkcjonowaniem standardów wymiany danych, niezbędnych do aktualizacji i zasilania systemów.
odpowiedz zgłoś
Warszawę, Łódź, Poznań, Kraków będę w tym Inne zadania, inna skala problemów, przedewszystkim trzeba nadążać z aktualizacją danych. W województwie Langsam, langsam. Nawet jak sie w tym TBD coś zmieni i to i tak będą swieże zdjęcia z Techmeksu czy z innego źródła. Cel prowadzenia baz jest inny! To trzeba czuć :( Nie zawsze warto przepłać.
odpowiedz zgłoś
patrzac z boku mazowsze moze sie zintegruje ale Warszawa nigdy. ma swoje koncepcje.Swoj SIP
odpowiedz zgłoś
Brawo Oto wreszcie pozytywna wiadomość. Stało się. Ktoś zrozumiał potrzebe integracji danych topo i ewidencji... Takie państwo jak Mazowsze stać również na swojego satelitę. Ale... Czy GIODO już akceptuje przetwarzanie danych bez wyraźnych zapisów w ustawie? A może jeszcze nie było donosu? Kwestia czasu:)
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS