Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-03-03| GIS, Software

Jak rozwiązania Intergraphu pomagają zarządzać światłowodami

Retelit S.p.A., jeden z czołowych włoskich dostawców usług transmisji danych oraz infrastruktury na rynku telekomunikacyjnym, zastosował technologię firmy Intergraph – G/Technology Fiber Optic Works (FOW), aby zwiększyć możliwości własnego systemu do zarządzania danymi geoprzestrzennymi (GRMS). Rozwiązanie to pozwoli użytkownikom pracującym w wielodostępnym, rozproszonym środowisku oraz w terenie na sprawne zarządzanie informacją o sieci światłowodowej wraz z infrastrukturą.


Jak rozwiązania Intergraphu pomagają zarządzać światłowodami <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Portfolio firmy Intergraph oferuje zintegrowane narzędzia wspomagające zarządzanie infrastrukturą, udostępniające dane w terenie, koordynację prac oraz wspierające raportowanie. System GRMS poprawia działania operacyjne oraz zapewnia lepszą obsługę klienta, poprawia efektywność realizowanych procesów oraz zmniejszenia koszty.

– Wykorzystując system FOW, Retelit usprawni procesy planowania i budowy sieci światłowodowych oraz dokumentowania oraz konfiguracji systemu – mówi Vladimiro Rinaldi, dyrektor operacyjny Retelit S.p.A. Firma planuje również wdrożenie rozwiązania G/Technology NetViewer, które łączy standardowy dostęp do danych opisowych w połączeniu z inteligentną grafiką w inter-/intranecie, udostępniając jednocześnie narzędzia do tworzenia wydajnych aplikacji. G/Technology NetViewer zapewnia różne poziomy uprawnień, które pozwolą zespołom firmy Retelit na analizę sieci i pracę w centrach operacyjnych oraz w terenie.

Intergraph dostarcza zintegrowane rozwiązania do projektowania i eksploatacji sieci technicznego uzbrojenia terenu już do ponad 600 przedsiębiorstw sieciowych na całym świecie.

Źródło: Intergraph Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS