Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-15| Geodezja, Edukacja, Kataster

Acta Scientiarum Polonorum Administratio Locorum


Ukazał się najnowszy numer czasopisma „Acta Scientiarum Polonorum. Administratio Locorum”.

Jest to czasopismo założone w 2001 roku przez polskie uczelnie rolnicze, ta seria tematyczna – jak nazwa wskazuje – dotyczy gospodarki przestrzennej. W numerze 5(1-2) 2006 ukazało się 7 artykułów:

Teoria i praktyka wywłaszczania nieruchomości w Polsce i Niemczech (Ryszard Źróbek), Identyfikacja układu terenów otwartych w mieście Olsztynie (Iwona Cieślak), Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jako stymulator rozwoju gospodarczego gminy na przykładzie MPZP Oława Przemyśl (Maria Hełdak), Procesy przemieszczania się ludności w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich województwa dolnośląskiego w latach 1988, 1996, 2002 (Maria Hełdak), Próba określenia przyszłych zmian powierzchni i jakości użytków rolnych (Małgorzata Akińcza, Teresa Dzikowska), Analiza dokładności określenia jednostkowej wartości nieruchomości metodą korygowania ceny średniej (Edward Sawiłow), Charakter prawny i umowa leasingu nieruchomości w belgijskim systemie prawnym (Ryszard Źróbek, Bogdan Statkiewicz).

PJ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS