wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-07| Teledetekcja

Rolnicza teledetekcja nagrodzona

Innowacyjny system Agro-Obserwator został wyróżniony Złotym Medalem MTP na zakończonych w niedzielę 2 lutego w Poznaniu Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa Polagra Premiery 2014.


Rolnicza teledetekcja nagrodzona
Agro-Obserwator to system opracowany przez firmę Agrocom Polska, za pomocą którego metodami teledetekcyjnymi można w krótkim czasie uzyskać informacje na temat kondycji upraw podczas wegetacji i szkodach w uprawach rolniczych powstałych z przyczyn naturalnych: gradobicia, huraganu, bardzo intensywnego opadu, podtopienia, powodzi czy też strat spowodowanych przez zwierzynę leśną.

System Agro-Obserwator umożliwia sprawne i dokładne pozyskanie informacji o stanie odżywienia roślin według indeksów wegetacyjnych. Informacje są rejestrowane za pomocą dwóch aparatów. Jeden rejestruje stan upraw w zakresie światła widzialnego, drugi – multispektralnym (w paśmie zielonym, czerwonym oraz w bliskiej podczerwieni) z rozdzielczością 3,2 Mpix. Oba aparaty zamontowane są na dronie Albatros wyposażonym w stabilizowaną głowicę.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznawany jest najbardziej nowoczesnym i innowacyjnym produktom.

Źródło: Agrocom Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS