wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2014-02-07| Teledetekcja

Rolnicza teledetekcja nagrodzona

Innowacyjny system Agro-Obserwator został wyróżniony Złotym Medalem MTP na zakończonych w niedzielę 2 lutego w Poznaniu Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa Polagra Premiery 2014.


Rolnicza teledetekcja nagrodzona
Agro-Obserwator to system opracowany przez firmę Agrocom Polska, za pomocą którego metodami teledetekcyjnymi można w krótkim czasie uzyskać informacje na temat kondycji upraw podczas wegetacji i szkodach w uprawach rolniczych powstałych z przyczyn naturalnych: gradobicia, huraganu, bardzo intensywnego opadu, podtopienia, powodzi czy też strat spowodowanych przez zwierzynę leśną.

System Agro-Obserwator umożliwia sprawne i dokładne pozyskanie informacji o stanie odżywienia roślin według indeksów wegetacyjnych. Informacje są rejestrowane za pomocą dwóch aparatów. Jeden rejestruje stan upraw w zakresie światła widzialnego, drugi – multispektralnym (w paśmie zielonym, czerwonym oraz w bliskiej podczerwieni) z rozdzielczością 3,2 Mpix. Oba aparaty zamontowane są na dronie Albatros wyposażonym w stabilizowaną głowicę.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznawany jest najbardziej nowoczesnym i innowacyjnym produktom.

Źródło: Agrocom Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt