Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-27| GNSS, Sprzęt, Firma

NovAtel dostarczy stacje referencyjne dla indyjskiego GPS-a

Kanadyjska firma NovAtel (część grupy Hexagon) popisała umowę na dostawę stacji referencyjnych dla indyjskiej agencji kosmicznej ISRO.


NovAtel dostarczy stacje referencyjne dla indyjskiego GPS-a

Instrumenty bazujące na platformie G-III staną się częścią segmentu naziemnego budowanego właśnie systemu IRNSS (Indian Regional Navigation Satellite System). Podobne urządzenia są wykorzystywane również przy modernizacji amerykańskiego systemu WAAS do trzeciej generacji.

IRNSS ma być samodzielnym, regionalnym systemem nawigacji satelitarnej, który swoim zasięgiem obejmie nie tylko Indie, ale i obszary w odległości 1,5 tys. – 2,0 tys. km od granic tego kraju. Budowa tego rozwiązania ma pochłonąć 240 mln dol. i być zakończona w 2015 r.

Źródło: GPS World, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS