wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-03| Geodezja, GIS, Instytucje, Imprezy

Konferencja projektu Geoportal2 online

Na stronie www.konferencjageoportal2.pl można oglądać relację na żywo z konferencji poświęconej projektowi Geoprtal2.


Konferencja projektu Geoportal2 online

W trakcie odbywającego się w Warszawie spotkania jego uczestnicy dowiedzą się m.in., czy projekt Geoportal2 ujednolici rozproszone w instytucjach dane geoprzestrzenne oraz czy przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki poprzez zachęcenie obcego kapitału do inwestowania w Polsce.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jabłuszka Geodezja podupada, a GUGiK zajmuje się zrywaniem jabłek z unijnej gałęzi. Jabłek coraz więcej i teraz usiłuje zmusić geodetów, aby polubili przetwory jabłkowe. A geodezja, co GUGiK zrobił dla geodezji? Panie Prezesie - Jak żyć?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
1234 kolego, nie ma co strzępić włosów. Czas leci a my tu działamy. Nie bez kozery wynik wykorzystania środków unijnych mierzy się tym ile ich wydaliśmy, a nie co udało się za to zrobić. To nie nasza wina, tak jest z 7 osią priorytetową. My tylko staramy się urwać jak najwięcej jabłek.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
I to koniec kończę bo braknie mi cenzuralnych określeń dla tej upadłości,a boję się, że powoli dołączę do tej grupy komentatorów, których słowa ADMIN wykasuje, a w najlepszym przypadku delikatnie wykropkuje.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
porzucenie Żegnamy geoportal1- witamy geoportal2. Zapominamy o dawnych wydatkach-wyciągamy rękę o kolejne pieniądze. Nie wspieramy tych, którzy dostali w programie geoportal1 , IPE,(minęłó 5 lat trwałości projektu) , mamimy obietnicami tych, którzy wejdą w projekty nowe TERYT 2,3,4,5,6,7......, Geportal2.3.4.5.6.7,,,,, BDOT2,3,4,5,6,7, itp, bo to ostatni okres kiedy UE "wywali kasę" a my upieczemy własne gołąbki. Nie na produkty, a na tzw. WSPARCIE, ZARZĄDZANIE, KIEROWANIE, SZKOLENIE , itp, gdzie wyda s się bez konsekwencji kolejne ? Baniek.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
103 bańki "Projekt GEOPORTAL 2 jest projektem współfinansowanym z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w ramach 7 osi priorytetowej ?Społeczeństwo informacyjne ? budowa elektronicznej administracji?. Beneficjentem projektu jest Główny Geodeta Kraju. Termin realizacji projektu upływa 31 grudnia 2013 r. a całkowity koszt realizacji wynosi ponad 103 mln PLN. GEOPORTAL 2 jest kontynuacją projektu Geoportal.gov.pl, realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw 2004-2006."
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
konferencja???????????????? Tak, tak, uśmiałem się lepiej niż na Jasiu Fasoli.Strona przejęta przez hackerów, bo po zaproszeniu na lunch, raczej prezentacji nie było,a to umożliwiło hackerom przejęcie strony, które trwa do teraz.Jeśli chodzi o możliwości geoportalu, to na zasadzie webinarium próbowałem otworzyć zakładki-strony , niestety nie wykazałem się "dostateczną zdolnością manualną palców" tak jak prezenterzy , bo Geoportal Ispire nie działa i kilka innych "usług też". Ale, w aspekcie lunch-u, wynajęcia sali w hotelu,czy też zapowiadanego 2-dniowego szkolenia (10-11 grudnia) urzędników, którzy w preferowanych hotelach zatrzymają się na nocleg, chodzi chyba bardziej o wydawanie pieniędzy, niż o efekty działań , bo termin wsparcia finansowego upływa z końcem roku. Nie? No to kilka cytatów ze strony GUGiK.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
potwierdzam ktoś się dobrał do strony, a tak 'pasjonująca' konferencja była
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
strona zhackowana a u mnie jakaś albańska konferencja leci na tej stronce, Hacked by Kosova Warriors Group Misteriozi Pirat - UnikBaba We Are Albania Hackers, Nothing can stop us, only Allah
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
też zauważyłem że konferencja ma na celu raczej zakrzywianie rzeczywistości niż informowanie o efektach projektu:)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
cytat: "LIDAR to zasługa GUGiK"
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
:( Powstawają produkty publikacyjne. Uszy więdną.
 2 
odpowiedz zgłoś
cegła darmowe cegły jak zawsze muszą mieć mała zawartość gliny w piasku
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Szkoda Pana Dariusza wije się jak piskorz, a samorządy jakoś nie chcą "darmowych" systemów:/ I niestety Panie Dariuszu, jest to dalekie od niegospodarności, a jest jedynie wyrazem procesów myslowych w tych instytucjach.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
do szkoły marsz! własnie przed chwilą zobaczyliśmy na ekranie na żywo jak wykonuje się kartogram (!) z danych bezwzględnych - liczby bezrobotnych w województwach, nie zaś z ich procentowego udziału. A zatem najwyższe bezrobocie mamy w Warszawie i Łodzi :)) Brawa za metodykę Panowie! W module statystycznym pokazano też w postaci kartodiagramu "liczbę wilków" w Polsce. Na Warszawę przypada 29. Szkoda, że nie pokazano liczny baranów. Z pewnością byłaby znacznie wyższa ...
 3 
 14 
odpowiedz zgłoś
14 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS