wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-21| GIS, Teledetekcja, Firma, Prawo

MGGP SA: kary nie były "za Grada"

Zarząd MGGP SA informuje, że z sukcesem zostały zakończone wszystkie postępowania prowadzone z powództwa tej spółki w związku z nieprawdziwymi, nieścisłymi i wprowadzającymi w błąd informacjami opublikowanymi w „Tygodniku konserwatywno-liberalnym Najwyższy Czas” oraz na portalu Dziennik.pl.


MGGP SA: kary nie były "za Grada"

Chodzi o artykuły „Kara za Grada” („Tygodnik konserwatywno-liberalny Najwyższy Czas” z 10 października 2009 roku) oraz „400 milionów za usługi firmy żony Grada” (Dziennik.pl z 12 października 2009 r.). Ich autorzy zarzucali, że przez błędy w opracowaniach wykonanych przez tę tarnowską spółkę na potrzeby wniosków o dopłaty rolne Unia Europejska nałożyła na Polskę 400 mln zł kary. W artykułach podkreślano także fakt, że w zarządzie MGGP zasiada żona ówczesnego ministra skarbu Aleksandra Grada.

W wyniku przeprowadzonych postępowań sądowych w przypadku:
a) „Dziennika Gazety Prawnej”:
• wyrokiem z 30 stycznia 2013 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie zobowiązał redaktora naczelnego „DGP” Jadwigę Sztabińską do opublikowania sprostowania;
• wskutek zawartej przed sądem okręgowym w Warszawie 21 lutego 2013 r. ugody Michał Kobosko, Infor Biznes Sp. z o.o. i redaktor naczelny „DGP” zobowiązali się do umieszczenia oświadczenia- przeprosin w „DGP” oraz na Dziennik.pl;
b) „Tygodnika konserwatywno-liberalnego Najwyższy Czas”:
• wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z 5 grudnia 2012 r., utrzymanym w mocy wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 24 października 2013 r. redaktor naczelny tygodnika Leszek Szymowski oraz 3S Media Sp. z o.o. zostali zobowiązani do zapłaty na rzecz MGGP SA zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych spółki oraz zostali zobowiązani do publikacji przeprosin.

Zarząd MGGP SA wskazuje ponadto, że zapadłe w powyższych sprawach orzeczenia jednoznacznie wskazują, że spółka w żadnym wypadku nie przyczyniła się do obciążenia Polski karami ze strony Komisji Europejskiej, jak to w sposób nieprawdziwy przedstawiły powołane wyżej publikacje.

Źródło: MGGP SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
smich Kupa gorzkiego śmiechu.
odpowiedz zgłoś
do ghost rider To tylko świadczy o tym, że urząd odebrał niepoprawną pracę. Ale to chyba kwestia niekompetencji urzędników, prawda?
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
będą mieć dużo pracy http://tnij.org/mggpinne bo więcej takich artykułów krąży po sieci
 4 
odpowiedz zgłoś
Coś w tym jest U nas w powiecie robili modernizację jednego z obrebów i do dziś trzeba po nich poprawiać
 6 
odpowiedz zgłoś
Brawo Brawo MGGP - trzeba walczyć do skutku !!!
 10 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS