wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-18| GIS, Mapy, Software, Instytucje, Imprezy

Polskie Mówiące Mapy docenione za innowacyjność

Z 62. Światowych Targów „Brussels Innova 2013” w Brukseli naukowcy z Polski przywieźli przeszło 20 wyróżnień. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się Mówiące Mapy – system GIS wspomagający poruszanie się niewidomych po mieście.


Polskie Mówiące Mapy docenione za innowacyjność <br />
fot. Politechnika Gdańska
fot. Politechnika Gdańska
Na zakończone 16 listopada Światowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik przyjechali wystawcy z 14 krajów świata. Przedstawili 230 innowacyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny, informatyki, chemii, biologii i elektroniki. Polacy zaprezentowali 93 wynalazki, które zostały zgłoszone do konkursu EUREKA, a następnie ocenione przez grono ok. 90 ekspertów.

Złoty medal z wyróżnieniem zdobył projekt Mówiące Mapy, będący aplikacją na system Android ułatwiającą poruszanie się niewidomych po mieście. Zarówno sędziowie, jak i eksperci zwracali uwagę na innowacyjne wykorzystanie idei portali społecznościowych, mobilnych technologii pozycjonowania oraz globalny zasięg produktu, który dostępny jest dla milionów posiadaczy telefonów komórkowych. Projekt opracowano w Katedrze Systemów Geoinformatycznych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej we współpracy z firmą OPEGIEKA Elbląg.

Kilka tygodni temu Mówiące Mapy zostały także nagrodzone srebrnym medalem na targach Technicon-Innowacje 2013 w Gdańsku.

Źródło: PAP, OPEGIEKA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dobre, bo polskie pomysł fajny, warto docenić, że polski:)więcej powinno się pojawiać takich rodzimych perełek. osobiście używam apki panoramy firm i tam sobie wyznaczam trasy albo szukam konkretnych firm albo usług, mają proste czytelne mapy i póki co, mi to w zupełności wystarcza:) ale w sumie jak wprowadzą to nową apkę, to ją też wypróbuje:)
odpowiedz zgłoś
vm Pomysł może i fajny, ale czy na nie przetestowanym prototypie się nie skończy..., jeśli tak po co tyle kasy przeznaczać na dokumentacje?
odpowiedz zgłoś
link? czy można korzystać już tej aplikacji?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS