wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-15| Mapy, Imprezy

Wystawa kartografii leśnej przenosi się na SGGW

Dziś (15 października) w Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy „200 lat kartografii leśnej”.


Wystawa kartografii leśnej przenosi się na SGGW

Ekspozycja pozwala prześledzić ewolucję kartografii i leśnej oraz zakres jej wykorzystania w gospodarce. Prezentuje mapy oraz wybrane narzędzia do ich tworzenia. Wśród obiektów przedstawionych na wystawie znajduje się pierwszy dokument urządzania lasów na terenie Polski, sporządzony dla Puszczy Kozienickiej. Są również eksponowane współczesne opracowania przygotowane z wykorzystaniem narzędzi geomatycznych.

W Muzeum SGGW prezentowany jest wybór z ponad 120 map zgromadzonych na potrzeby wystawy, która w maju 2013 roku miała swój wernisaż w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym. We wrześniu była zaś prezentowana podczas XXVII Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Kartografii i zorganizowanej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wernisaż rozpoczyna się o godzinie 17:00 przy ul. Nowoursynowskiej 161, gmach Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro.

Źródło: WL SGGW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt