Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-30| Teledetekcja, Firma, Ludzie, Instytucje

Tajlandia będzie miała satelitę obrazowego


26 stycznia minister nauki i technologii Tajlandii Yongyuth Yuthavong (na zdjęciu obok) zapowiedział, że satelita THEOS – pierwszy satelita obrazowy tego kraju – będzie umieszczony na orbicie w październiku tego roku.

Urządzenie powstaje w ramach projektu realizowanego wspólnie z francuskim EADS Astrium. W tej chwili trwają prace nad ostatnim etapem przedsięwzięcia, oczekuje się, że ich zakończenie nastąpi w sierpniu lub wrześniu. Testy rozpoczną się już wkrótce po zainstalowaniu systemu naziemnego odbierającego sygnały z satelity. Aparat będzie poruszał się po orbicie na wysokości 820 km nad Ziemią, będzie rejestrowało zdjęcia o rozdzielczości 2 m w paśmie panchromatycznym i wielospektralnym .
Umowa na budowę tego satelity została podpisana w 2004 roku.

Źródło: bangkokpost


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS