Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-22| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Instytucje

Nowa wersja oprogramowania Open Source - GRASS 6.0.2


Ukazała się nowa wersja oprogramowania GRASS (Geographical Resources Analysis Support System). GRASS to złożony system GIS pracujący w środowisku Unix, przeznaczony do obróbki i zarządzania danymi, przetwarzania obrazów, modelowania przestrzennego oraz wizualizacji danych wektorowych i rastrowych. Wersja GRASS 6.0.2 zawiera m.in. nowy topologiczny (2D/3D) wektorowy silnik i wsparcie do prowadzenia analiz sieci wektorowych (rysunki CAD, TIN). Pozwala także na zarządzanie atrybutami poprzez DBMS (interfejs na bazie standardu SQL dla mySQL, ODBC, dBase) oraz jest wyposażona w narzędzia do wizualizacji danych wektorowych 3D. Posiada rownież nowy interfejs użytkownika (GUI) z zarządzaniem wyświetlania oraz wsparcie dla różnych języków (i18n) i - wprowadzone eksperymentalnie - odczytywanie dużych plików (ponad 2 GB).
GRASS jest oprogramowaniem typu Open Source, objętym prawami licencyjnymi GNU (bezpłatne do zadań niekomercyjnych). Platformy, na których pracuje system GRASS to: GNU/Linux, Sun Solaris, Silicon Graphics Irix, Mac OS X/Darwin, Microsoft Windows z Cygwin, HP-UX, DEC-Alpha, AIX, BSD, iPAQ/Linux. Kody źródłowe dostępne są na stronie http://grass.itc.it.

http://grass.itc.it


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS