wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-14| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Instytucje, Imprezy

GIS na Podlasiu


Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia oraz firma ESRI rozpoczęły projekt edukacyjny wprowadzający technologię GIS do szkół średnich na Podlasiu. Powołane zostaną szkolne koła GIS, w ramach których uczniowie będą poznawać systemy informacji geograficznej.

Pod kierunkiem nauczycieli oraz specjalistów z branży GIS uczniowie będą gromadzić informacje o środowisku przyrodniczo-kulturowym swojej gminy. Na ich podstawie powstanie GIS-owa baza danych o regionie.
Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest geograf, przewodniczący Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia Mirosław Stepaniuk. Uczestnikami będzie młodzież gimnazjalna i licealna z 13 szkół z Euroregionu Puszcza Białowieska.
Uczniowie korzystać będą z oprogramowania ArcView 9.1. Zapisane zostaną tradycyjne nazwy geograficzne z tego regionu. Dane pochodzić będą m.in. z istniejących map oraz z wywiadów z najstarszymi mieszkańcami terenu. Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia będzie wspierane przez firmę ERSI Polska.

Źródło: ESRI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt