Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-08-05| GNSS, Mapy, Sprzęt

Z okularami Google'a za kółkiem

Mercedes-Benz pracuje nad nietypowym wykorzystaniem okularów Google’a (Google Glas) w nawigacji samochodowej.


Z okularami Google'a za kółkiem

Zaprezentowany niedawno wynalazek Google’a działa na zasadzie rzeczywistości rozszerzonej, prezentując na szybie okularów różnorodne informacje, m.in. wskazówki przejazdu bazujące na odbiorniku GPS. Mercedes chce rozszerzyć możliwości wykorzystania tego instrumentu w zakresie nawigacji. Pomysł polega na tym, że okulary mają wykrywać , kiedy kierowca wsiada lub wysiada z auta. Wówczas nawigacja ma się automatycznie przełączać z trybu pieszego na samochodowy i na odwrót.

Okazuje się jednak, że wykorzystanie tego wynalazku nie wszędzie może być proste. Rząd w Wielkiej Brytanii rozważa bowiem zakazanie stosowania Google Glass w samochodach, gdyż – zdaniem polityków – może to za bardzo rozpraszać kierowców. Podobne propozycje szykują już decydenci ze stanu Zachodnia Wirginia (USA).

Google Glass mają wejść do sprzedaży pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Źródło: Business Journal, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS