Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-21| Teledetekcja, Firma, Przetargi

Pictometry Int. umacnia pozycję w Europie


Norweska grupa Blom A.S.A. podpisała 5-letnią umowę z nieujawnionym partnerem na wykorzystanie zdjęć lotniczych i technologii firmy Pictometry International Corp. (USA) w Europie. W ramach porozumienia Blom dostarczy w ciągu dwóch lat przetworzone zdjęcia wszystkich miast europejskich liczących powyżej 50 tys. mieszkańców.

Za 5-letnią licencję firma otrzyma 31 mln dolarów. Jeśli w czasie kolejnych dwóch lat Blom dokona aktualizacji zdjęć, druga strona umowy kupi je na podobnych warunkach. Osobne porozumienie dotyczyć ma dodatkowych profitów płynących z porozumienia. Blom ocenia, że wartość kontraktu zamknie się kwotą 50-75 mln dolarów w okresie 5 lat.

Równolegle brytyjska firma Simmons Aerofilms Ltd. (spółka zależna Blom A.S.A.) podpisała kontrakt z brytyjską agencją kartograficzną - Ordnance Survey (OS), w którym przekazała OS prawo wyłączności do sprzedaży zdjęć lotniczych w technologii Pictometry Int. dla odbiorców rządowych i firm na terenie Wlk. Brytanii. W 2006 r. Blom A.S.A. planuje uzyskać przychody w wysokości ok. 75 mln dolarów. Grupa posiada oddziały w 8 krajach europejskich, w tym także w Polsce. Głównymi udziałowcami są norweskie instytucje finansowe.

Blom A.S.A.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS