wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-04| GIS, Mapy, Edukacja, Instytucje

Nagroda Ministra Środowiska za „Atlas podziału hydrograficznego Polski”


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej został wyróżniony Nagrodą Ministra Środowiska za „Atlas podziału hydrograficznego Polski”. Jego twórcami jest zespół w składzie:dr Halina Czarnecka, dr Andrzej Dobrowolski, Barbara Głowacka, Jadwiga Hołdakowska, Jolanta Krupa-Marchlewska, Ewa Sawicka, Monika Zaniewska.

Nagrody Ministra Środowiska przyznawane są corocznie, za szczególne osiągnięcia naukowo-badawcze w zakresie ochrony, kształtowania i użytkowania środowiska oraz jego zasobów. Do Nagrody mogą być zgłaszane wybitne osiągnięcia, mające cechy nowości i nowoczesności, wyróżniające się efektami naukowymi, gospodarczymi i społecznymi a warunkiem zakwalifikowania pracy jest jej wdrożenie. Nagrody mogą być również przyznawane za całokształt działalności w dziedzinie ochrony środowiska, gospodarki wodnej, geologii, leśnictwa i ochrony przyrody, edukacji ekologicznej oraz za popularyzację tematyki ochrony środowiska.
Atlas składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera barwną mapę podziału hydrograficznego Polski w skali 1:200 000 prezentowaną na 112 arkuszach uzupełnionych skorowidzami, natomiast w drugiej zgromadzono dane o 29 tys. zlewni wyznaczonych w dorzeczach ponad 14 tys. ważniejszych cieków. Zamieszczono również indeks nazw własnych cieków, jezior i zbiorników oraz wykaz czynnych wodowskazów IMGW.
Treścią atlasu jest sieć wodna: rzeki, kanały, rowy, jeziora i sztuczne zbiorniki oraz działy wodne wyznaczające dorzecza i zlewnie cieków od I do VIII rzędu. Każdy ciek i jego zlewnie elementarne mają indywidualne numery mieszczące się w jednolitym systemie kodowym każdego dorzecza i całej Polski.

Źródło: IMGW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS