Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-29| GNSS, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Strona internetowa Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 już działaUruchomiono już oficjalnie stronę internetową Międzynarodowego Roku Astronomii 2009, prowadzoną przez Międzynarodową Unię Astronomiczną (IAU). Jest to początek przygotowań światowej społeczności astronomicznej do ogólnoświatowej akcji popularyzującej astronomię.

Polskim koordynatorem Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 jest dr Stanisław Bajtlik, astrofizyk z Centrum Astronomicznego PAN. Na stronie WWW umieszczone zostały m.in. adresy do osób związanych z tą akcją z 76 krajów. Będą się tutaj pojawiać bieżące informacje dotyczące tej idei, zapowiedzi imprez itp. Większość działań związanych z obchodami Międzynarodowego Roku Astronomii będzie miała charakter lokalny. Organizatorzy liczą, że w ich imprezach i projektach weźmie udział wielu miłośników astronomii.
Dlaczego wybrano właśnie 2009 rok? Ponieważ właśnie wtedy przypada 400. rocznica użycia po raz pierwszy przez Galileusza teleskopu do obserwacji astronomicznych, 40. rocznica pierwszego lądowania ludzi na Księżycu, a także nastąpi najdłuższe w XXI wieku zaćmienie Słońca.

Źródło: Serwis Nauka w Polsce


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS